شروع عملیات احداث فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از شروع عملیات احداث فاز 4 این پالایشگاه اطلاع داد.

شروع عملیات احداث فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس

به گزارش خبرنگاران، محمدعلی دادور در تشریح این خبر بیان نمود: خاک برداری ها و اقدامات اولیه برای احداث فاز 4 ستاره خلیج فارس آغازشده است و ما هم زمان با تکمیل فاز 3، از فاز 4 نیز غافل نشده ایم.

وی اضافه نمود: خودکفایی در امر فراوری فرآورده های نفتی علی الخصوص فرآورده استراتژیک بنزین، پالایش 360 هزار بشکه در روز میعانات گازی و استمرار عملیات برداشت گاز غنی از میدان گازی مشترک پارس جنوبی از اهداف ماست و لحظه ای از کوشش دست درنخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس تأکید کرد: در این میان کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد و محصولاتمان مطابق استاندارهای کیفی اروپا فراوری خواهد شد.

وی افزود: جلوگیری از صادرات مواد خام و تبدیل آن به فرآورده های با ارزش تر غایت ستاره خلیج فارس است و این مسئله می تواند به اشتغال زایی گسترده در منطقه و کشور بیانجامد.

دادور بیان نمود: راه اندازی واحد تقطیر فاز 3، راه اندازی اولیه سیستم Tank Gauging و اقدام برای تکمیل کلیه مخازن، و راه اندازی واحد 04 و اجرای 4 عدد Jump Over جهت استریپ کردن نفتا و ارسال به واحد 02 و 52 از مهم ترین اقدامات یک ماهه اخیر ما بوده است که نشان دهنده کوشش بی وقفه مجموعه ستاره خلیج فارس است.

وی در انتها ابراز امیدواری کرد که تا انتها سال فراوری بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس به 40 میلیون لیتر در روز برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 19 آذر 1397 شناسه مطلب: 80

به "شروع عملیات احداث فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات احداث فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید