اثبات حسن نیت مخابراتی ها به صنعت بانکی با صدور پروانه های MVNO

قائم مقام همراه اول صدور مجوزهای MVNO برای بانک ها را نشانه اثبات حسن نیت رگلاتوری ارتباطات دانست.

اثبات حسن نیت مخابراتی ها به صنعت بانکی با صدور پروانه های MVNO

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام همراه اول، حمیدرضا نیکوفر، قائم مقام مدیرعامل همراه اول در نخستین سمپوزیوم بانکداری نوین با بیان اینکه اپراتور اول در حال حاضر 60 میلیون مشترک دارد و بزرگ ترین شبکه تلفن همراه را از منظر تعداد مشترک و حجم مصرف اینترنت در کشور راهبری می کند، اظهارکرد: صنعت ارتباطات سیار و بانکداری با صدور مجوز برای اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) وارد همکاری های رسمی شده اند.

وی با ابراز علاقه مندی نسبت به گسترش همکاری های این دو صنعت ادامه داد: البته پیش از ارائه پروانه های اپراتور مجازی تلفن همراه نیز در قالب سرویس های پرداخت یا همان USSDها همکاری هایمان با بانک ها و شرکت های خدمات پرداخت شکل گرفته بود، اما باید تمامی این همکاری ها را در حوزه دیگری دنبال کنیم تا منجر به هم افزایی بیشتر در صنعت بانکی، پرداخت و اپراتوری ارتباطات سیار شود و درنهایت هم مردم از منافع آن بهره مند شوند.

قائم مقام شرکت ارتباطات سیار ایران با تأکید بر اینکه در زمان نبود فنّاوری باند پهن، اقدام به راه اندازی کانال USSD کردیم، گفت: اکنون نفوذ سرویس های مبتنی بر این بستر تا حدی شده که هیچ کس نمی تواند آن را از مشترک نهایی بگیرد؛ منفعت همکاری های متقابل را هم مردم بردند و هم بازیگران حوزه بانکی بردند و هم اپراتورها.

نیکوفر خاطر نشان کرد: کانال USSD اکنون به یک سرویس خوب و قابل اعتماد تبدیل شده که حتی وزارت کشور بخشی از پروسه انتخابات را روی این بستر انجام می دهد.

نیکوفر موبیلیتی، گوشی های هوشمند و شبکه های اجتماعی را بزرگ ترین ترندی دانست که در طی یک دهه گذشته محرک تغییر در خدمات تلفن همراه و همچنین بانکی و پرداخت برای مشتریان انبوه بوده است؛ ازاین رو افزایش همکاری های صنعت مخابرات و بانکی که هر دو بیشتر بر بازارهای B2C متمرکز هستند، مزیت های چشم گیری به همراه خواهد آورد.

قائم مقام همراه اول سرمایه گذاری بیش از 30 هزار میلیارد تومانی بخش ارتباطات سیار در سالیان گذشته را نمودی از فراهم بودن ظرفیت های لازم برای نقش آفرینی بانک ها روی این بستر بیان نمود و با اشاره به تجارب پیروز و ناپیروز رگلاتوری ارتباطی و بانکی در این سال ها، شرح داد: با افزایش همکاری های رگلاتوری بانکی و مخابراتی، دامنه تجارب پیروز نیز بیشتر خواهد شد.

وی همچنین ابراز کرد: رگلاتوری ارتباطات با صدور مجوزهای اپراتورهای مجازی تلفن همراه، حسن نیت خود را به بانک ها و شرکت های پرداخت نشان داد، زیرا هم اکنون حدود چهار پنج پروانه اپراتور مجازی برای شرکت های وابسته به بانک ها و شرکت های پرداخت صادر شده است؛ لذا اکنون ما از رگولاتور حوزه بانکی انتظار داریم تا آن ها نیز با صدور مجوزهای لازم، اجازه ورود شرکت های بزرگ مخابراتی را به بعضی از حوزه های بانکی و پرداخت بدهند.

نیکوفر سهم هر دو صنعت از GDP را ناچیز و بیش از 2.5 درصد بیان نمود و در ادامه یادآور شد: همراه اول بزرگ ترین خدمات کیف پول همراه را در کشور دارد، اما برای حرکت در این جهت نیازمند چارچوب های جدید مقررات گذاری است.

در دو صنعت ارتباطات و بانکداری از منظر تحول دیجیتال شباهت های بسیاری وجود دارد؛ از جمله ضرورت توسعه مهارت های دیجیتال کارکنان که تاکنون به این موضوع چندان پرداخته نشده است.

نخستین سمپوزیوم بانکداری نوین چهارشنبه شب (یکم آبان ماه) با حضور مدیران بانکی و جمعی از مدیران صنعت تلکام با هدف بررسی روند دیجیتالی شدن بانک ها و تحول در مدل کسب وکار عملیاتی و در قالب محورهای تفکر و تحول دیجیتال، مدل نوین کسب وکار بانک ها، بانکداری خرد - تجاری و شرکتی، اقتصاد بانکداری باز، بانکداری داده باز و رگلاتوری در بانکداری نوین در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 22 آذر 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 552

به "اثبات حسن نیت مخابراتی ها به صنعت بانکی با صدور پروانه های MVNO" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثبات حسن نیت مخابراتی ها به صنعت بانکی با صدور پروانه های MVNO"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید