ارائه راه چاره برای احیای 103 معدن غیرفعال

به گزارش بهترین مارکت، رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) تشخیص راه چاره برای احیای 103 معدن غیرفعال و فعال شدن 10 معدن در جریان اجرای برنامه احیای معادن غیرفعال اطلاع داد.

ارائه راه چاره برای احیای 103 معدن غیرفعال

به گزارش خبرنگاران، امروز (دوشنبه) مراسم شروع هشتمین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران با حضور 18 کشور دنیا در سه بخش اصلی اکتشاف، استخراج و فرآوری همراه با نمایشگاه جانبی با مشارکت 130 شرکت داخلی و خارجی، با حضور مقامات مختلف دولتی و بخش خصوصی در محل شبستان مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار گردید.

این رویداد معدنی از سوی سازمان نظام مهندسی معدن ایران، با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار می گردد و کشورهای ایتالیا، آلمان، روسیه، آفریقای جنوبی، ترکیه، چین، کره، ژاپن، هلند، سوئد، بلژیک، اسپانیا، چک، لهستان، رومانی، کانادا، پاکستان و هند در آن حضور و مشارکت دارند.

در این افتتاحیه، خداداد غریب پور - رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)-، با بیان این که رخدادهای بخش معدن و صنایع معدنی در کشور زیاد شده که نشان می دهد به این مهم پرداخته و ضرورت اثبات شده، اظهار کرد: در مس، طلا و سایر موادمعدنی ظرفیت بالقوه زیادی داریم و دسترسی به آب های آزاد و نیروی انسانی مزیت نسبی کشور ماست.

وی اضافه کرد: علی رغم تحریم ها، در امسال رشد خوبی در بخش معدن به ثبت رسید. برای مثال فروش مس در نیمه اول امسال به اندازه فروش سالانه این محصول بوده و صادرات رشد قابل توجهی در بخش معدن و صنایع معدنی داشته است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو شاخص های بخش معدن و صنایع معدنی را مثبت توصیف کرد و گفت: با توجه به وجود معادن غیر فعال در کشور، احیا معادن کوچک را با همکاری بخش خصوصی در دستور کار قرار دادیم که تا کنون برای راه اندازی 103 معدن راه حل عملیاتی ارائه شده که 10 مورد از این ها فعال شده اند.

این مقام مسئول ادامه داد: سودآوری، یعنی نگاه بلند مدت را بر سوددهی ارجح می دانیم و با تمرکز بر افزایش سرمایه برای پروژه های بزرگ به سمت سودآوری رفتیم. همچنین با تعریف مدل توسعه درون خود صنایع این افزایش سرمایه شرکت های راکد را فعال خواهد نمود.

غریب پور با بیان این که بخش معدن و صنایع معدنی درون خود مولد سرمایه شده است، اظهار کرد: در بعد پژوهش و فناوری، با تمام ارگان ها و سازمان هایی که می توانیم کار پژوهشی انجام دهیم، همکاری می کنیم و در حال برنامه ریزی برای راه اندازی استارت آپ معدنی هستیم.

وی در خاتمه با بیان این که طرح های پژوهشی راه خود را به صنعت پیدا نموده اند، اظهار داشت که بخش معدن و صنایع معدنی در کنار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است و در زیرساخت ها سرمایه گذاری خواهد نمود.

به گزارش خبرنگاران، هشتمین همایش و نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران از امروز تا 17 مهر ماه هر روز از ساعت 10 تا 17 در شبستان مصلی بزرگ امام خمینی (ره) دایر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 502

به "ارائه راه چاره برای احیای 103 معدن غیرفعال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه راه چاره برای احیای 103 معدن غیرفعال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید