ارزیابی عملکرد شهرداری طی 9 ماهه سال 97

خبرنگاران آنلاین:معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از ارزیابی عملکرد شهرداری در سطح مناطق و محلات در سال 97 و همین طور تهیه گزارشی از عملکرد برنامه دوم توسعه شهرداری تهران اطلاع داد.

ارزیابی عملکرد شهرداری طی 9 ماهه سال 97

سکینه اشرفی در گفت وگو با شهرنوشت توضیح داد: در سال 97 نگاه ویژه ای به ارزیابی عملکرد اقداماتی که در شهرداری انجام شد داشتیم. ارزیابی عملکرد در مقطع 9 ماهه سال 1397 در سطح مناطق، سازمان ها و شرکت ها انجام شد با این رویکرد که اقدامات شهرداری تهران چه اثربخشی روی شهروندان تهرانی داشته است.

اشرفی اضافه کرد: این ارزیابی هم رویکرد اثربخشی داشت که بر اساس پرسشنامه یا براساس پیمایش هایی که مرکز مطالعات هر 6 ماه یک بار انجام می دهد و هم بحث ارزیابی کارآیی اقدامات متعددی که در مناطق، سازمان ها و شرکت ها در حال اجرا است، بود.

معاون شهردار تهران از ارایه این ارزیابی عملکرد در نشست شورای معاونان اطلاع داد و گفت: این ارزیابی عملکرد به بعضی پرسش ها مانند این که آیا شهرداری به طور مثال با احداث ایستگاه مترو در منطقه ای توانسته رضایت مردم را جلب کند یا نه؟ پاسخ داده است. این موضوع برای ما مهم است، چرا که شهرداری کارهای زیادی در سطح شهر انجام می دهد، اما شاید مردم از عملکرد ما رضایت نداشته باشند.

اشرفی شرح داد: بخش دیگر مربوط به ارزیابی عملکرد از بعد نتایج است؛ شهرداران مناطق و روسای سازمان ها و شرکت ها وظایفی بر عهده دارند که باید بر اساس این وظایف کارهایی را انجام دهند. این اقدامات شاخص مند شده و بر اساس آن شاخص ها حوزه های مختلف شهرداری ارزیابی شده اند.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، با بیان اینکه با ارزیابی عملکردها به دنبال نمره دادن و رتبه بندی به مناطق و سازمان ها نبودیم، گفت: در سال 97 چالش های مختلفی براساس این شاخص ها شناسایی شد که در حوزه های مختلف شهرداری بوده است. بحث ما این بود که در سال اول اجرا برنامه سوم شهر تهران بتوانیم شرایط موجود را تبیین و برنامه عملیاتی را بر آن اساس تدوین کنیم.

او درباره نتیجه ارزیابی هم شرح داد: نظرات مردم منطقه به منطقه متفاوت بود و نتیجه ارزیابی هم به شهرداران مناطق و هم شورای معاونان ارایه شد. پس از آن هم همکاران ما در حوزه تشکیلات و بهبود رورش ها و مناطق و سازمان ها برای شاخص های متوسط به پایین، بهبود روش ها را مدنظر قرار دادند که چالش ها ارزیابی گردد که چرا اثربخشی پایین بوده و شهروندان از بعضی اقدامات شهرداری رضایت ندارند.

معاون شهردار تهران در ادامه از تهیه گزارش عملکرد 5 ساله برنامه دوم توسعه شهرداری تهران اطلاع داد و گفت: به دنبال این هستیم که تا چه اندازه این برنامه در مقام اجرا پیروز بوده و اصلا چرا بعضی از احکام برنامه دوم عملی نشده است. در واقع می خواهیم نقاط ضعف را شناسایی و آسیب شناسی کنیم و مواردی که احتیاج است را برای برنامه سوم مدنظر قرار دهیم.

اشرفی همچنین گفت: اعتبارات بودجه سازمان ها، شرکت ها، معاونت ها و مناطق آماده شده و در انتظار دستور ابلاغ از سوی شهردار تهران است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 17 تیر 1398 شناسه مطلب: 216

به "ارزیابی عملکرد شهرداری طی 9 ماهه سال 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی عملکرد شهرداری طی 9 ماهه سال 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید