افزایش تعداد موکب های تهران به 300 موکب در اربعین سال جاری

معاون استانداری تهران از افزایش تعداد موکب های تهران به 300 موکب در اربعین سال جاری اطلاع داد.

افزایش تعداد موکب های تهران به 300 موکب در اربعین سال جاری

به گزارش خبرنگاران، حمیدرضا گودرزی در جلسه شورای اداری استان تهران در تشریح آخرین اقدامات استان تهران برای برگزاری راهپیمایی اربعین، گفت: اصل پذیرایی و خدماتی که استان تهران به زائرین ارائه می نماید در شهر نجف باید انجام بگیرد. با توجه به ملاقات هایی که با مسئولین شهر نجف و کربلا توسط استاندار تهران و معاونین استانداری اجرا شده است مسائل و مسائل در جلسه هجدهم اردیبهشت ماه امسال مطرح شد و خوشبختانه در ملاقات بعدی که من به عنوان معاون انتظامی استانداری تهران با مسئولین شهر نجف داشتم تمامی مسائل مطرح شده به حمدلله مرتفع شده بودند.

وی اضافه نمود: بعضی از خدمات خودرویی و همچنین خروج اتباع خارجی از مرز چذابه صورت می گیرد.

به گفته گودرزی، با پیگیری های استاندار تهران تعداد موکب های استان امسال به حدود 300 موکب رسیده است.

وی همچنین گفت: در حوزه های زیرساختی نیز در شهر نجف اقدامات خوبی از سوی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران اجرا شده و مشکل خاصی در شهر نجف وجود ندارد.

معاون استانداری تهران تاکید نمود: معاونین مالی، منابع انسانی و استانداری استان تهران در حوزه فراهم کردن تجهیزات و زیرساخت ها اقدامات خوبی را انجام داده اند. به واسطه حجم عظیم کار در پارکینگ طبقاتی شهر نجف برای اسکان زائران از ظرفیت های نیروهای ارتش بهره گرفته خواهد شد. همچنین در صحن حضرت زهرا (س) شش آشپزخانه راه اندازی خواهد شد که کوشش خواهیم کرد در این آشپزخانه ها نیز بین 17 تا 20 هزار وعده غذا به طور روزانه به زائران داده گردد.

وی تاکید نمود: با احداث این آشپزخانه ها امسال در پیک جمعیتی شهر نجف روزانه حدود 85 هزار وعده غذا به زائرین داده خواهد شد. استان تهران در بحث اسکان نیز حدود 100 هزار نفر را باید اسکان بدهد.

معاون استاندار تهران تاکید نمود: امسال بیش از 3.5 میلیون نفر زائر از کشور راهی پیاده روی اربعین خواهند شد که باید با همکاری همه دستگاه های اجرایی تمهیدات لازم اندیشیده گردد تا یاری حال این زائرین باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 11 آبان 1398 شناسه مطلب: 453

به "افزایش تعداد موکب های تهران به 300 موکب در اربعین سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تعداد موکب های تهران به 300 موکب در اربعین سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید