افزایش 85 درصدی خطر حمله قلبی در خواب طولانی ، چرت: 60 دقیقه، خواب: شش تا هشت ساعت

به گزارش بهترین مارکت، کسانی که عادت به چرت زدن های 90 دقیقه ای دارند و هر روز 9 ساعت یا بیشتر می خوابند، 85 درصد بیش از دیگران در معرض خطر حمله قلبی هستند.

افزایش 85 درصدی خطر حمله قلبی در خواب طولانی ، چرت: 60 دقیقه، خواب: شش تا هشت ساعت

به گزارش خبرنگاران به نقل از مایندبادی گرین، هر چند پزشکان و کارشناسان همواره به داشتن عادت های منظم خواب از جمله خوابیدن شش تا هشت ساعت در شب توصیه و تاکید می نمایند اما خوابیدن بیش از اندازه هم می تواند به همان اندازه نخوابیدن یا کم خوابیدن خطرناک و مضر باشد.

یافته های تازه ترین پژوهش دانشمندان و پزشکان نشان می دهد چرت زدن 60 دقیقه ای در طول روز برای بدن بسیار مفید است اما خوابیدن بیش از یک ساعت در روز یا بیش از 9 ساعت در شب حتی شاید خطری بیش از نخوابیدن داشته باشد. یافته های این پژوهش در فصلنامه پزشکی نئورولوجی منتشر شده و نشان می دهد خوابیدن زیاد خطر داشتن سکته قلبی را نسبت به دارندگان عادت های عادی خواب 85 درصد بیشتر می نماید.

پژوهشگران عادت های خواب بیش از 31 هزار نفر را در مدت شش سال مطالعه و آنالیز کردند و به نتایج بسیار جالب رسیدند. میانگین سن شرکت نمایندگان در این پژوهش 62 سال بود و پیش از آن هم هیچ گونه پیشینه سکته یا مشکل سلامتی و بدنی نداشتند. پژوهشگران در این شش سال 1557 مورد سکته ثبت کردند و دریافتند آنها که چرت های روزانه 90 دقیقه یا بیشتر داشته اند، 25 درصد بیش از دارندگان عادت چرت 30 دقیقه ای به سکته مبتلا شده اند.

از سوی دیگر، کسانی که هر شب 9 ساعت یا بیشتر می خوابیدند 23 درصد بیش از عادت خواب شان بین هفت تا هشت ساعت بود سکته قلبی را تجربه کردند. پژوهش های پیشن هم نشان داده بود آنها که بیش از 40 دقیقه چرت روزانه دارند، کلسترول خون شان بالاتر و چربی دور شکم شان بیشتر است و به بیماری های قلبی و متابولیسمی می انجامد.

یکی از دلایل وجود احتمال بیشتر ابتلا به سکته قلبی در کسانی که خواب زیاد دارند می تواند داشتن یک شیوه زندگی کم تحرک باشد. دانشمندان توصیه می نمایند اگر با وجود داشتن خواب مناسب همچنان احساس سستی می کنید، به ورزش روی بیاورید و تحرک بدنی را افزایش دهید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 659

به "افزایش 85 درصدی خطر حمله قلبی در خواب طولانی ، چرت: 60 دقیقه، خواب: شش تا هشت ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 85 درصدی خطر حمله قلبی در خواب طولانی ، چرت: 60 دقیقه، خواب: شش تا هشت ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید