انتشار گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح ترامپ

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان امریکا روز سه شنبه 12 آذر گزارش استیضاحش درباره اقدامات دونالد ترامپ برای به دست آوردن امتیاز سیاسی در معاملاتش با اوکراین را منتشر کرد.

انتشار گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح ترامپ

به گزازش خبرنگاران به نقل از سی ان ان این گزازش 300 صفحه ای سابقه ای تاریخی برای استیضاح یک رئیس جمهور به جای می گذارد. این سومین بار در تاریخ است که یک رئیس جمهور آمریکا استیضاح می شود.

این گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان استدلال دموکرات ها را برای استیضاح بر اساس رواتی از شیوه عمل ترامپ در ارتباط با اوکراین بر اساس متن مکالمات تلفنی و سایر اسناد توضیح می دهد. این گزارش همچنین همکاری نکردن ترامپ با کنگره را با همکاری دولت های پیشین در موارد استیضاح مقایسه می کند تا نشان دهد که ترامپ به طور بی سابقه ای جلوی کار کنگره را گرفته است.

  • دردسرهای رئیس جمهور اوکراین برای ترامپ

  • سرپیچی یکی از مشاوران کاخ سفید از توصیه ترامپ در ماجرای اوکراین

بر اساس این گزارش شواهد سوء استفاده ترامپ از مقامش و مانع تراشی در برابر کنگره بی چون وچرا است. البته این گزارش به طور مستقیم انجام استیضاح را توصیه نمی کند و می گوید مجلس نمایندگان باید در این باره تصمیم بگیرد.

گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان اساس فرایند استیضاح دموکرات ها بر ضد دونالد ترامپ است. انتظار می رود این کمیته سه شبنه بعدازظهر این گزارش را تایید کند و آن را برای کمیته قضایی مجلس نمایندگان بفرستد تا اساس نوشتن لوایح استیضاح قرار گیرد که پیش نویس آن در روزهای آینده در این کمیته تهیه خواهد شد.

  • اطلاع نگاشت | استیضاح رئیس جمهور آمریکا چطور انجام می شود؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 30 دی 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 631

به "انتشار گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید