برداشت شن و ماسه نیازمند اصلاح است، تعطیلی 2 معدن جاده هراز

به گزارش خبرنگاران، سید یونس حسینی ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از معاون محور هراز در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به ارسال گزارش هایی درباره عدم رعایت مسائل زیست محیطی از سوی برخی معادن گفت: برخی از معادن در بستر رودخانه فعالیت دارند و برخی دیگر نیز مجوزهای قانونی را ندارند، از اینرو لازم شد با کارشناسان ادارات مربوطه از معادن جاده هراز بارزسی کنیم و تاکنون از پنج معدن بازرسی شده، دو مورد تعطیل شده است.

برداشت شن و ماسه نیازمند اصلاح است، تعطیلی 2 معدن جاده هراز

وی با بیان اینکه چند معدن در زمینه راههای دسترسی و رمپ دچار مشکل هستند ادامه داد: برای رفع این مشکل مهلت لازم داده شد و به یکی از معادن یک ماه درباره نحوه برداشت مهلت داده شده است.

حسینی با تاکید بر رعایت مسائل زیست محیطی گفت: بیشتر معادن دارای مشکل زیست محیطی، مجوز، نحوه برداشت و غیره بوده اند و باید مسائل فراروی رفع گردد.

دادستان ساری با بیان اینکه در حوزه نظارت بر معادن تاحدودی ضعیف عمل می گردد اضافه نمود: بالابودن حجم فعالیت ها و کمبودها سبب شده تاحدی نسبت به نظارت ضعیف عمل گردد.

وی توضیح داد: راه چاره برداشت شن و ماسه و معدن باید اصلاح گردد و ان معادنی که معیارهای لازم را رعایت نکنند پس از مهلت قانونی قطعا تعطیل می گردد زیرا حفظ محیط زیست اولویت اول واقع شده است.

دادستان ساری از صبح امروز به اتفاق برخی از مسئولان منابع طبیعی، صنعت و معدن و آب منطقه ای و محیط زیست از معاون محور هراز بازدید نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 1 خرداد 1398 شناسه مطلب: 144

به "برداشت شن و ماسه نیازمند اصلاح است، تعطیلی 2 معدن جاده هراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت شن و ماسه نیازمند اصلاح است، تعطیلی 2 معدن جاده هراز"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید