بهشت مالیاتی دنیا کجاست؟

کشورهای واقع در دریای کارائیب کماکان جزو محبوب ترین پناهگاه های مالیاتی دنیا هستند.

بهشت مالیاتی دنیا کجاست؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، با وجود اتخاذ رویکرد سخت گیرانه در بسیاری از کشورهای دنیا، مناطق کارائیب هنوز از جمله مقاصد محبوب برای مجرمان مالیاتی محسوب می شوند. موسسه کورپ نت هلند در گزارشی به آنالیز بهشت های مالیاتی دنیا پرداخته است که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

1-جزایر ویرجین

این مجمع الجزایر کوچک با 35 هزار و 802 نفر جمعیت از سال 2015 در فهرست سیاه مالیاتی اتحادیه اروپا قرار گرفته است. با این حال مقامات این جزیره همیشه ادعای فرار مالیاتی در این جزایر را رد نموده اند. اتحادیه اروپا تا خاتمه سال 2019 به این منطقه مهلت داده تا است تا قوانین مالیاتی خود را اصلاح کند .

2- تایوان

مقامات چینی همیشه ادعای مالکیت بر این منطقه را دارند. با توجه به اصلاحات مناسب در زمینه مقابله با جرائم مالیاتی، نام تایوان سال جاری از فهرست سیاه اتحادیه اروپا خارج شد .

3- جرسی

یک جزیره بین انگلیس و فرانسه که از دهه 1920 تاکنون یکی از مراکز پولشویی ثروتمندان انگلیسی بوده است. این منطقه یکی از ضعیف ترین نظام های نظارتی مالیاتی در اروپا را دارد .

4- برمودا

دیگر کشور حاشیه دریای کارائیب که توسط بنیاد آکسفام به عنوان بدترین نظام مالیاتی شرکت ها معرفی گردید. این کشور 70 هزار نفری در سال 2016 وارد لیست سیاه اتحادیه اروپا شد .

5- جزایر کایمن

این کشور یکی از مقاصد محبوب فرار مالیاتی دنیا است چرا که در آن مالیات بر درآمد شرکت ها و اشخاص و مالیات بر سرمایه وجود ندارد .

6- ساموآ

این کشور 200 هزار نفری در سال 2016 توسط موسسه تکس جاستیس نتورک به عنوان رمزآلودترین نظام مالیاتی دنیا معرفی گردیده است .

7- لیختن اشتاین

با وجود عضویت در اتحادیه اروپا و منطقه یورو، این کشور یکی از پایین ترین نرخ های مالیاتی را در سطح کشورهای اروپایی دارد. متوسط درآمد سرانه در این کشور یکی از سه متوسط بالای اروپا محسوب می گردد .

8- کوراکو

این جزیره تحت مالکیت هلند است و در سال 2017 وارد لیست خاکستری اتحادیه اروپا شد .

9- جزایر مارشال

این کشور در حوزه قلمروی آمریکا قرار گرفته است و سال جاری از فهرست سیاه اتحادیه اروپا خارج شد اما هنوز میزان جرائم مالیاتی در آن بالا است .

10- مالت

کسب و کارهای خارجی در این کشور تنها 5 درصد مالیات بر سود خود پرداخت می نمایند و به همین دلیل مالت یکی از مقاصد محبوب سرمایه گذاری اتحادیه اروپا است. با این حال مقامات اروپایی با این کشور بر سر مساله جرائم مالیاتی اختلاف نظر جدی دارند .

منبع:ایسنا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 21 دی 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 609

به "بهشت مالیاتی دنیا کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهشت مالیاتی دنیا کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید