تازه ترین گزارش از بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر 100 میلیون

به گزارش بهترین مارکت، بانک مرکزی در رابطه با بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال سررسید شده تا سال 1397 توضیحاتی ارائه کرد.

تازه ترین گزارش از بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر 100 میلیون

به گزارش خبرنگاران، بر اساس توضح بانک مرکزی در مورد بخشودگی سود و جرایم تسهیلات کمتر از 100 میلیون تومان، در راستای اجرای بند ل تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 کل کشور، موضوع بخشودگی سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال که از سال 1395 تاکنون در حال انجام است؛ با توجه به آمار اخذ شده در سال 1395، کلیه مطالبات کمتر از یک میلیارد ریال سیستم بانکی، شامل بیش از 26 میلیون پرونده با مانده اصل بدهی بیش از 2478 هزار میلیارد ریال و سود متعلقه به میزان بیش از 438 هزار میلیارد ریال بود.

با توجه به محدودیت منابع در نظر گرفته شده در مفاد تبصره (35) قانون اصلاح بودجه سال 1395 کل کشور و جدول پیوست آن، بانک مرکزی ناگزیر گشت موارد قابل پذیرش را محدود کند که به تدریج و در صورت وجود منابع، گستره مشمولین بخشش سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال افزایش یابد.

بانک مرکزی در سال 1398 نیز بخشودگی سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال با سررسید سال 1397 و قبل از آن را با رعایت موارد قابل پذیرش مشخص شده (به شرح دستورالعمل اجرایی پیوست)، به بانک های عامل ابلاغ نموده است.

از این رو متقاضیان می توانند با مراجعه به بانک های عامل مشخص شده و در صورت قرار دریافت در چارچوب موارد و شرایط قابل پذیرش ابلاغی بانک مرکزی، از بخشش سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال در صورت پرداخت یکجای بدهی خود بهره مند گردند.

طبق اعلام بانک مرکزی در حال حاضر بانک های ملی ایران، سپه، کشاورزی، صادرات ایران، تجارت، ملت، رفاه کارگران، توسعه صادرات ایران، مسکن، توسعه تعاون، صنعت و معدن و پست بانک ایران نسبت به اجرای بخشودگی سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال اقدام می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 10 بهمن 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 663

به "تازه ترین گزارش از بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر 100 میلیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین گزارش از بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر 100 میلیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید