تاکید مرجعیت عالی دینی بر ضرورت احترام به حاکمیت عراق

به گزارش بهترین مارکت، مرجعیت عالی دینی عراق بر ضرورت احترام به حاکمیت این کشور و به نتیجه رسیدن پرونده تشکیل دولت جدید تاکید نموده است.

تاکید مرجعیت عالی دینی بر ضرورت احترام به حاکمیت عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه ماهواره ای العهد، احمد الصافی نماینده مرجعیت عالی دینی در خطبه های نماز آدینه در کربلای معلی که در صحن مطهر حرم امام حسین(ع) برگزار گردید، توضیح داد : مرجعیت بر موضع اصولی خود مبنی بر ضرورت احترام به حاکمیت و ثبات تصمیم گیری سیاسی و یکپارچگی ارضی و مردمی عراق تاکید می نماید.

متن کامل بیانیه مرجعیت دینی عراق به توضیح زیر است:

نخست مرجعیت دینی بر موضع اصولی خود درخصوص لزوم احترام به حاکمیت، استقلال تصمیم گیری سیاسی و وحدت سرزمینی و مردمی عراق و مخالفت قاطع خود با خدشه با این اصول ثابت ملی از سوی هر طرف با هر بهانه ای تاکید می نماید. شهروندان آزادی کامل در بیان نظرات خود به شیوه های مسالمت آمیز در این زمینه و همچنین درخواست برای آنچه آن را برای پاسداری از حاکمیت ملی به دور از دیکته های خارجی مناسب می بینند، دارند.

دوم اینکه مرجعیت دینی همچنین بر لزوم اجرای اصلاحات واقعی تاکید می نماید که همیشه مردم خواستار آن شده و در راه تحقق آن جانفشانی های زیادی نموده اند. مرجعیت معتقد است که تعلل در این امر تنها به افزایش رنج و مسائل مردم و طولانی شدن بی ثباتی امنیتی و سیاسی در کشور منجر خواهد شد.

سوم اینکه تشکیل دولت جدید از زمان مهلت معین شده قانونی زیان به تاخیر افتاده است، لذا لازم است که طرف های ذیربط برای بستن این پرونده بر اساس اصول ذکر شده قبلی همکاری نمایند، زیرا گامی مهم در راستا حل بحران کنونی است.

مرجعیت دینی بار دیگر از همه نیروها و جریان های عراقی می خواهد که میزان خطرات اطراف میهن خود در این مرحله سخت را درک نموده و به موضع واحدی درباره مسائل اساسی و چالش های سرنوشت ساز پیش روی کشور برسند و منافع عالی ملت را در حال حاضر و آینده عراق مدنظر قرار دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 21 اسفند 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 772

به "تاکید مرجعیت عالی دینی بر ضرورت احترام به حاکمیت عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید مرجعیت عالی دینی بر ضرورت احترام به حاکمیت عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید