تحویل نخستین محموله ریل ملی، جزییات قراردادهای بعدی با ذوب آهن

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور از تحویل نخستین محموله ریل ملی و ارسال به خطوط آماده ریل گذاری اطلاع داد و گفت: در صورت آمادگی شرکت ذوب آهن، ما هم برای انعقاد قراردادهای دوم و سوم ریلی که در ساخت خطوط دیگرمان به آن احتیاج داریم، آماده هستیم و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

تحویل نخستین محموله ریل ملی، جزییات قراردادهای بعدی با ذوب آهن

خیرالله خادمی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: پروژه ریل ملی از چند سال پیش در دستور کار نهاده شد و مسئولان مختلف روی آن تاکید داشتند. شرکت ذوب آهن اصفهان با نصب تجهیزات مورد احتیاج و سرمایه گذاری مناسب روی آن، سال گذشته به فراوری آزمایشی ریل ملی رسید اما این ریل ها از نوع U33 بود که برای خطوط فرعی از آن استفاده می گردد و به همین دلیل درخواست دادیم تا برای خطوط پرتردد و اصلی ریل مناسب و با استانداردهای بین المللی به ما تحویل دهند.

وی اضافه کرد: برای خطوط اصلی و پرتردد احتیاج به ریل های UIC60 با استاندارد 60E1 داشتیم، که با همکاری خوب بین دو شرکت، ذوب آهنی ها پیروز به فراوری آزمایشی آن از ابتدای سال جاری شدند در حالی که در گذشته همه این ریل ها از خارج از کشور وارد می شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با اشاره به واردات ریل از کشورهای اتریش، آلمان، هند، ترکیه، بلژیک، سوئد، روسیه و اسپانیا در سنوات گذشته، ادامه داد: در ماه های گذشته آزمایش های مختلف مورد احتیاج طبق استاندارهای بین المللی روی این ریل ها انجام شد و سیستم های آزمایشی بسیاری از کشورهای مختلف برای انجام این تست ها خریداری شد. همچنین به غیر از مشاوری که شرکت ذوب آهن اصفهان برای انجام این آزمایش ها استخدام نموده بود ما نیز مشاوری برای کنترل کیفیت گرفتیم و مطابق استانداردهای بین المللی این آزمایش ها انجام و نهایتا تایید شد.

خادمی بیان کرد: نخستین محموله ریل ملی امروز پس از فراوری انبوه تحویل و به مقصد کارگاه هایی که باید ریل گذاری گردد، ارسال شد. این کارگاه در مرحله نخست خط ریلی میانه - تبریز است و در مراحل بعدی به مقاصد دیگر نیز، ریل ارسال خواهد شد.

وی درباره قرارداد ریل ملی که با شرکت ذوب آهن منعقد شده و قراردادهای آینده در دستور کار اظهار کرد: قرارداد اولیه ما با شرکت ذوب آهن 15 هزار تن به ارزش 103 میلیارد تومان بود که امروز به عنوان نخستین محموله حدود 2700 تن آن فراوری و تحویل شد. البته امیدواریم همواره ریل ملی را برای کشور داشته باشیم و به همین دلیل نیز مشتاق هستیم تا برای خطوط ریلی دیگر نیز با ذوب آهنی ها قرارداد امضاء کنیم که برای خطوط میانه به اردبیل، ادامه جهت یزد به اقلید و چابهار به زاهدان آماده انعقاد قراردادهای دوم و سوم با ذوب آهن هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 4 آبان 1398 شناسه مطلب: 436

به "تحویل نخستین محموله ریل ملی، جزییات قراردادهای بعدی با ذوب آهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل نخستین محموله ریل ملی، جزییات قراردادهای بعدی با ذوب آهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید