فراوری ربات ویژه مراقبت از توربین های بادی

به گزارش بهترین مارکت، دانشمندان پیروز به فراوری نوعی ربات ویژه شده اند که به صورت کاملا اتوماتیک عمل نموده و قادر به آنالیز اماکنی است که در آنها توربین های بادی نصب شده اند.

فراوری ربات ویژه مراقبت از توربین های بادی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، ربات یادشده می تواند تک تک توربین های بادی را هم مورد آنالیز قرار دهد و از خسارت های احتمالی وارد شده به آنها آگاه گردد.

این ربات بر خلاف پهپادها نیازی به دخالت اپراتور انسانی ندارد و خود به طور مستقل قادر به ارزیابی وضعیت توربین های بادی و مسائل احتمالی آنهاست.

با توجه به نصب اکثر توربین های بادی در نقاط دورافتاده و کوهستانی که وزش باد در آنها بسیار شدید است، مهندسان و تکنسین ها برای حضور در نقاط یادشده با دشواری های زیادی روبرو هستند و هزینه انتقال نیروی انسانی به این اماکن بسیار بالاست. همچنین جدا کردن توربین های بادی و انتقال آنها برای تعمیر نیز بسیار وقت گیر و پرهزینه است.

از همین رو محققان انگلیسی ربات های اتوماتیکی را ابداع نموده اند که می توانند علاوه بر مشاهده وضعیت ظاهری توربین های بادی آنها را با راهنمایی اپراتورهای انسانی در محل نصب شده تعمیر نمایند. ربات یادشده برای انجام وظیفه به بهترین نحو به حسگرهای متعددی مجهز است. برای فراوری این ربات محققانی از پنج دانشگاه انگلیس با یکدیگر همکاری نموده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 3 آذر 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 508

به "فراوری ربات ویژه مراقبت از توربین های بادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری ربات ویژه مراقبت از توربین های بادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید