تیراندازی افراد ناشناس به نیرو های امنیتی در بغداد ، یک نفر کشته شد

به گزارش بهترین مارکت، هم زمان که منابع خبری عراق از بازگشت آرامش در شهر بغداد خبر می دهند، افراد مسلح ناشناس به سمت نیرو های امنیتی عراق تیراندازی کردند که پنج زخمی و کشته در میان آنان بر جا گذاشت.

تیراندازی افراد ناشناس به نیرو های امنیتی در بغداد ، یک نفر کشته شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری از تیراندازی افراد ناشناس در بغداد به سمت نیرو های امنیتی خبر دادند.

رسانه امنیتی عراق با انتشار بیانیه ای گفت که در جریان تأمین امنیت مراسم شورای شهر و تظاهرات کنندگان در نزدیکی میدان المظفر این تیراندازی صورت گرفته است.

شبکه خبری الفرات ضمن نقل این بیانیه گزارش داد که نیرو های تأمین امنیت، نیرو های غیر مسلحی بودند که در هنگام حضور خود در کنار تظاهرات کنندگان، هدف تیراندازی گسترده قرار گرفتند.

در این بیانیه آمده است که در پی تیراندازی عناصر ناشناس، یک نفر از نیرو های امنیتی کشته و چهار نفر از آنان نیز زخمی شدند.

این در حالی است که دو نفر از افراد زخمی، افسران امنیتی بودند.

در بیانیه مذکور تأکید شد که نیرو های امنیتی به خاطر جلوگیری از تنش، برای مقابله به مثل، تیراندازی نکردند؛ زیرا احتمال داشت قربانیان بیشتری داشته باشد.

این بیانیه همچنین بر اهمیت حفظ مسالمت آمیز بودن تظاهرات و تأمین امنیت و حمایت از تظاهرات کنندگان، مؤسسات و مراکز دولتی و شخصی تأکید کرد.

در پایان این بیانیه آمده است که نیرو های امنیتی با هر فرد مسلحی که نیرو های امنیتی را هدف قرار دهد و جان تظاهرات کنندگان را به خطر بیاندازد، بر اساس قانون برخورد خواهند کرد.

این تیراندازی از سوی افراد ناشناس در حالی صورت گرفته که خبرگزاری رسمی عراق گفت که ثبات و آرامش بر شهر بغداد حکمفرماست و منطقه سبز بغداد نیز بازگشایی شده است.

تظاهرات در شهر های جنوبی عراق از سه شنبه نهم مهر ماه جاری آغاز شد و تقریبا در اکثر شهر ها به پایان رسیده است. بخشی از این تظاهرات، در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و نبود اشتغال بود، ولی بخشی از آن، در پی آشوب و ایجاد هرج و مرج در این شهرهاست.

مسئولان عراقی بار ها تأکید کرده اند که هدایت اصلی این تظاهرات توسط آمریکا و برخی ایادی پلید صورت می گیرد. فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق هم خبر داد که طرح براندازی حکومت عراق شکست خورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 24 آبان 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 489

به "تیراندازی افراد ناشناس به نیرو های امنیتی در بغداد ، یک نفر کشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیراندازی افراد ناشناس به نیرو های امنیتی در بغداد ، یک نفر کشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید