جانشین موقت بولتون کیست؟

به گزارش بهترین مارکت، ریاست امنیت ملی امریکا از یک راست افراطی به نام جان بولتون گرفته و به یک راست افراطی دیگر به نام چارلز کوپرمن سپرده شد. کوپرمن 68 ساله که سابقه حضور در دولت رونالد ریگان، رئیس جمهوری سابق امریکا را دارد، به مدت طولانی دستیار جان بولتون بود و در ژانویه سال جاری نیز به عنوان معاون بولتون معرفی گردید.

جانشین موقت بولتون کیست؟

او که سابقه مدیریت در دو کمپانی اسلحه سازی بوئینگ و لاکید مارتین را دارد، در دولت ریگان مدیر اجرایی قراردادهای تسلیحاتی بود و در مرکز سیاست امنیتی امریکا نیز فعالیت داشته است. این مرکز، یک اندیشکده راست افراطی است که سیاست های ضدایران را دنبال

می نماید.

کوپرمن در سپتامبر 2015 نامه ای را که از سوی مرکز سیاست امنیتی تهیه شده بود، امضا کرد که در آن با توافق هسته ای ایران مخالفت و از اوباما خواسته شده بود که این توافق را لغو کند.

ایران

بولتون به عنوان معمار اصلی مواضع افراطی ترامپ در مقابل ایران برخلاف تمایل رئیس جمهوری امریکا مخالف پیشنهاد ترامپ به ایران برای گفت و گو بود.

کره شمالی

بولتون به دلیل اینکه فهرستی از خواسته های نشدنی را تهیه نموده و از ترامپ خواسته بود، آنها را به رهبر کره شمالی بدهد، مقصر اصلی شکست مذاکرات ترامپ با اون در ویتنام شناخته شد.

افغانستان

بولتون مخالف مذاکرات واشنگتن - طالبان بود و با وجود اصرار ترامپ برای دیدار با مقامات ارشد طالبان در کمپ دیوید، کمپینی را علیه این مذاکرات به راه انداخته بود.

ونزوئلا

ترامپ بولتون را به خاطر شکست سیاست های واشنگتن در قبال ونزوئلا مسئول می دانست و معتقد بود بولتون با مشاوره های اشتباهش باعث شده او تصور کند تغییر رژیم در ونزوئلا کار سهل و آسانی است.

روسیه

بولتون برخلاف ترامپ مسکو را دشمن می داند. ماه گذشته ترامپ پیشنهاد داد، روسیه مجدداً عضو گروه 7 گردد اما بولتون به اوکراین سفر کرد تا به رهبران اوکراین اطمینان دهد، واشنگتن همچنان حامی آنها است.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 389

به "جانشین موقت بولتون کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانشین موقت بولتون کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید