جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد منتقدان را راضی نکرد

فیلم سینمایی جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald) از هفته آینده در سینماهای ایالات متحده آمریکا اکران خواهد شد. این اثر سینمایی به کارگردانی دیوید ییتس و با حضور بازیگرانی همچون ادی ردمین، کاترین واترستون، دن فوگلر، جود لا و جانی دپ ساخته شده است.

جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد منتقدان را راضی نکرد

جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد دومین اثر در مجموعه جانوران شگفت انگیز و دهمین اثر در دنیای جادوگری جی.کی. رولینگ به حساب می آید.

این فیلم سینمایی که قرار است از جمعه هفته آینده در بیش از 4000 سالن سینما اکران گردد چندان نظر منتقدان را به خود جلب ننموده است. در مجموع 57 درصد منتقدان، جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد را پسندیده اند که در قیاس با سایر آثار دنیای جادوگری جی.کی. رولینگ کمترین درصد رضایت به حساب می آید. همچنین در مقایسه با اثری قبلی همین مجموعه یعنی جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن ها (Fantastic Beasts And Where To Find Them) شاهد افت قابل توجه در درصد رضایت منتقدان هستیم. جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن ها توانسته بود رضایت 74 درصد منتقدان را به خود جلب کند.

وضعیت آخرین ساخته دیوید ییتس در پایگاه متاکریتیک هم چندان بهتر نیست و با کسب نمره متای 60 از 9 نقد مثبت و 10 نقد میانه یک اثر کاملا متوسط ارزیابی شده است. اما دلیل اینکه منتقدان چندان از جانوران شگفت انگیز جدید خوششان نیامده و به فیلم روی خوش نشان نداده اند چیست؟ اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی از نقدها ارایه دهیم باید به چند نکته اشاره کنیم.

بسیاری از منتقدان به مجموعه بازیگران فیلم اشاره نموده اند؛ یک مجموعه بسیار شلوغ که در عمل در خدمت فیلم نیست و از شدت شلوغی تمرکز اثر را از بین برده و در موفقیت فیلم تاثیر معکوس داشته است. طرح داستانی و روایت هم چندان مورد پسند نبوده و مورد انتقاد قرار گرفته؛ ظاهرا طرح داستانی اصلی هم آنقدر طرح های فرعی دارد که در نهایت به جای پخته تر کردن کلیت فیلم نامه باعث آسیب دیدن آن شده.

در عین حال اگر بخواهیم چند نقطه مثبت که منتقدان به آن اشاره نموده اند را برجسته کنیم باید به ایفای نقش چندتن از کاراکترهای اصلی فیلم و جلوه های ویژه آن اشاره کنیم.

لازم به ذکر است جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد، ماجرای همکاری آلبوس دامبلدور و نیوت اسکمندر را برای مبارزه با جادوگر سیاه گلرت گریندل والد روایت می نماید. برای اظهارنظر بیشتر درباره این اثر سینمایی باید منتظر اکران آن در هفته آینده و واکنش مخاطبان بمانیم.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: بروزرسانی: 9 فروردین 1398 شناسه مطلب: 127

به "جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد منتقدان را راضی نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد منتقدان را راضی نکرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید