صندلی امروز دانشگاه پیغام نور در عرصه پژوهش، علمی کاربردی و تاثیرگذار است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیغام نور گفت: در این چند ساله 3 چالش اساسی را مرتفع کردیم و همه این ها با حمایت ویژه مدیریت دانشگاه و کوشش و همت علاقمندان و دلسوزان عرصه پژوهش دانشگاه محقق شده است.

صندلی امروز دانشگاه پیغام نور در عرصه پژوهش، علمی کاربردی و تاثیرگذار است

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دانشگاه پیغام نور، محمد علی کریمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیغام نور گفت: در این چند ساله 3 چالش اساسی را مرتفع کردیم و همه این ها با حمایت ویژه مدیریت دانشگاه و کوشش و همت علاقمندان و دلسوزان عرصه پژوهش دانشگاه محقق شده است.

وی اضافه نمود: دانشگاه از داخل با دو چالش روبرو بود فرهنگسازی در مورد لزوم حرکت عمیق در حوزه پژوهش و کارآفرینی در کنار آموزش و دوم تبیین صندلی ویژه حوزه پژوهش و فناوری به عنوان مبنا و اصل در فرایند فعالیت های جاری دانشگاه بود.

وی با اشاره به اینکه سومین چالش صندلی دانشگاه در حوزه پژوهش و صنعت در بیرون دانشگاه بود و ما با حرکت های جهادی و تفاهم ها و قراردادهای بسیار ارزشمندی که با مجموعه های مهم داشتیم آنرا مرتفع کردیم، گفت: هرکدام از تفاهم ها و قراردادها با نگاه ملی دیده شده و همه به این باور رسیدند که دانشگاه پیغام نور یک دانشگاه ویژه است چرا که ما در عرصه ملی فعالیت داریم.

کریمی با بیان اینکه این نوید را می دهم که در امسال بخشی کوچک و سال آینده بخش بزرگی از تحقق عملیاتی و اجرایی و نتایج مفاد آنها در قالب گزارشی ارائه خواهد شد.

وی مطرح نمود: دانشگاه به این بلوغ رسیده که افراد توانمند خود را در این عرصه معرفی کند.

وی توضیح داد: در رابطه با هفته پژوهش فرایندی را از 3 سال قبل شروع کردیم و سعی کردیم ضابطه مند حرکت کنیم به نحوی که در چهارچوبی که برای انتخاب پژوهشگر ، فناور و کارآفرین برتر داریم هر 31 استان در نظر گرفته شدند و آیتم هایی نیز از قبیل عدم انتخاب فرد در 3 سال گذشته داشتیم تا فرصت برای همه وجود داشته باشد و در نهایت 61 نفر به عنوان پژوهشگر، 10 نفر فناور و کارآفرین برگزیده انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه برای هر استان حداقلی تعریف کردیم گفت: در کنار بحث پژوهش کارآفرینان و فناوران برگزیده را دیدیم همچنین کارمند و دانشجوی برتر را انتخاب کردیم و 3 نشریه برگزیده در حوزه های مختلف انتخاب کردیم و 3 مدیر برتر آزمایشگاه ها و 6 نفر از اساتید را مطابق هر سال که به افتخار مرتبه استادی نائل شدند در این مجموعه دیدیم و همچنین رئیس استان و رئیس مرکز برگزیده در حوزه های کارآفرینی و درآمدزایی و استارتاپ ها و ارتباط با صنعت را نیز به این مجموعه اصافه کردیم که استان همدان و مرکز ساری در این حوزه ها امسال انتخاب شدند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 بهمن 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 682

به "صندلی امروز دانشگاه پیغام نور در عرصه پژوهش، علمی کاربردی و تاثیرگذار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندلی امروز دانشگاه پیغام نور در عرصه پژوهش، علمی کاربردی و تاثیرگذار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید