جزئیات جلسه شمخانی با خودروسازان و قطعه سازان

به گزارش بهترین مارکت، رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی جزئیاتی از جلسه اخیر دبیر شورای عالی امنیت ملی با فعالان صنعت خودرو و قطعه سازی را بیان و از برنامه ریزی برای آنالیز و حل مسائل این صنایع در ستاد مقابله با تحریم، اطلاع داد.

جزئیات جلسه شمخانی با خودروسازان و قطعه سازان

محمدرضا نجفی منش در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در حاشیه بازدید دبیر شورای عالی امنیت ملی از گروه صنعتی ایران خودرو، جلسه مشترکی با حضور آقای شمخانی و فعالان صنعت خودرو و قطعه سازی برگزار گردید.

وی ادامه داد: در ابتدای این جلسه دبیر شورای عالی امنیت ملی این موضوع که صنعت خودرو جزو تحریم های اولیه آمریکا از نیمه مرداد ماه قرار گرفته را نشانه اهمیت این صنعت در فراوری و اشتغال ملی و همچنین ادامه فعالیت صنایع وابسته به ویژه صنعت قطعه سازی دانست.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی اضافه کرد: در ادامه این جلسه گزارشی از وضعیت صنعت خودرو و قطعه سازی و مهمترین مسائل موجود ارائه و اعلام شد که قیمت گذاری دستوری خودرو، کمبود نقدینگی و پایین بودن سقف اعتباری خودروسازان در سیستم بانکی و مسائل تامین و تخصیص ارز، از مهمترین مسائل فعلی صنایع خودرو و قطعه سازی است.

وی با بیان اینکه در این جلسه دبیر ستاد مقابله با تحریم نیز حضور داشت، اعلام نمود: پس از ارائه گزارش از وضعیت فعلی صنایع خودرو و قطعه سازی مقرر شد این مسائل در جلسه ستاد مقابله با تحریم متشکل از چند تن از وزرا و معاون اول رییس جمهوری، مطرح و برای آنها چاره اندیشی گردد.

نجفی منش ادامه داد: در این جلسه دبیر شورای عالی امنیت ملی بر ضرورت حل هرچه سریع تر مسائل صنعت خودرو و قطعه سازی به عنوان یکی از مهمترین صنایع اشتغال زای کشور تاکید نمود.

وی توضیح داد: مسائل یاد گردیده موجب افت 38 درصدی فراوری خودرو در کشور در مرداد ماه گردیده است بنابراین امیدواریم مسائل هرچه زودتر حل گردد تا شاهد افت بیشتر فراوری خودرو در ماه های آینده نباشیم.

به گزارش خبرنگاران، علی شمخانی - دبیر شورای عالی امنیت ملی - روز دوشنبه در گروه صنعتی ایران خودرو حضور یافته و از خطوط فراوری این شرکت بازدید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 دی 1397 بروزرسانی: 2 دی 1397 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 84

به "جزئیات جلسه شمخانی با خودروسازان و قطعه سازان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جلسه شمخانی با خودروسازان و قطعه سازان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید