جزئیات رزروی شدن طرح ترافیک در پایتخت اعلام شد

به گزارش بهترین مارکت، مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک شهرداری تهران توضیحاتی درباره رزروی شدن طرح ترافیک در پایتخت ارائه کرد.

جزئیات رزروی شدن طرح ترافیک در پایتخت اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، عمار سعیدیان فر مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک شهرداری تهران، درباره رزروی شدن طرح ترافیک در پایتخت، گفت: برنامه ریزی های لازم جهت اجرایی کردن طرح ترافیک سال 1399در حال انجام است و اقداماتی در این زمینه خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: رزروی شدن طرح ترافیک به صورتی بوده که شهروندان می توانند از چهارشنبه هر هفته برای هفته بعد طرح ترافیک رزرو کنند و تا 6 صبح هر روز امکان حذف و کنسلی آن وجود دارد.

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: اگر شهروندان به هر علتی طرح ترافیک خود را رزرو نکنند و وارد طرح شوند تا ساعت 24 همان روز فرصت دارند رزرو لازم را انجام دهند البته به شرطی که سقف رزرو ها در آن روز پر نشده باشد. همچنین باید توجه داشت اگر به سقف رزرو در روز رسیده باشیم بیشترین رقم ورود به محدوده طرح ترافیک از شهروندانی که ورود به طرح ترافیک (بدون رزرو) انجام داده باشند اخذ می شود. پس بهترین شرایط، رزرو قبلی طرح ترافیک قبل از ورود به طرح ترافیک خواهد بود.

سعیدیان فر بیان داشت: رزروی شدن طرح ترافیک قبلاً به صورت عملیاتی و پایلوت در سال 1397 و 1398 اجرا شده است و موضوع رزرو در سال 1399 سیاست جدیدی نیست.

وی شرح داد: طبق مصوبه شورای شهر و شورای ترافیک شهر تهران امکان رزرو 40 هزار طرح ترافیک به صورت روزانه برای سال 99 وجود خواهد داشت و شهروندان می توانند از طریق سامانه تهران من در این زمینه اقدام کنند همچنین اپلیکیشن تهران من تا پایان سال 1398 رونمایی و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک شهرداری تهران در مورد بیشترین و کمترین نرخ طرح ترافیک در پایتخت گفت: در صورتی که شهروندان معاینه فنی برتر برای خودروهایشان داشته باشند کمترین مبلغ برابر با 16 هزار و 464 تومان از آن ها بابت ورود به طرح ترافیک اخذ می شود و بیشترین میزان نرخ طرح ترافیک در صورتی که شهروندان فاقد معاینه فنی برتر باشند 54 هزار و 400 تومان خواهد بود.

وی گفت: رانندگان دارای معاینه فنی برتر برای خودرو ها 30 درصد تخفیف نسبت به رقم پایه طرح ترافیک خواهند داشت که این میزان تخفیف نسبت به سال 98 حدود 5 درصد بیشتر شده و به عبارتی تعرفه تردد در طرح ترافیک برای دارندگان معاینه فنی برتر 13.5 د. رصد و برای کسانی که معاینه فنی عادی دارند 21 درصد در سال 1399 نسبت به سال 1398 افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 فروردین 1399 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 798

به "جزئیات رزروی شدن طرح ترافیک در پایتخت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات رزروی شدن طرح ترافیک در پایتخت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید