جماعت علمای عراق: نقش الحشد الشعبی در پیروزی بر داعش را فراموش نخواهیم کرد

رئیس جماعت علمای عراق، کوشش های جاری برای تخریب وجهه سازمان الحشد الشعبی را که نقشی مهم در پیروزی بر داعش داشته، محکوم کرد.

جماعت علمای عراق: نقش الحشد الشعبی در پیروزی بر داعش را فراموش نخواهیم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شیخ خالد الملا رئیس جماعت علمای عراق، گفت که ملت عراق لطف سازمان الحشد الشعبی در پیروزی بر داعش را فراموش نخواهد کرد.

وی طی بیانیه ای که نسخه ای از آن در پایگاه خبری الغد منتشر شد، گفت: این امر دو بار تکرار نمی گردد و حتی بسیار نادر است و نظیری برای آن در میان امت ها و ملت ها ندارد لذا حق داریم که به آن افتخار کنیم و نام نخستین طرفی که پیروزی علیه داعش را محقق ساخت بیاوریم و آن الحشد الشعبی و کلیه نیروهای امنیتی با زیرمجموعه های مختلف آن هستند.

الملا دیروز به مناسبت سالگرد پیروزی بر داعش در عراق (دهم دسامبر 2017)گفت: روز پیروزی بر داعش، یک افتخار بزرگ و بیانگر توانمندی ما در پیروزی و مهار کلیه توطئه های رنگارنگ است. لذا ما اعتراض و محکومیت خود علیه کلیه کوشش ها برای تخریب وجهه الحشد الشعبی و در نتیجه اهانت به نماد پیروزی و توانمندی دفاعی ما و نیز وحدت کشورمان را اعلام می کنیم.

رئیس جماعت علمای عراق تاکید نمود که هر روز باید از الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی تقدیر کرد و گفت که اطمینان دارد، ملت عراق می تواند در کلیه مراحل به سوی پیروزی گام بردارد.

دولت عراق، دهم دسامبر 2017، آزادسازی کلیه اراضی این کشور از دست داعش پس از سه سال نبرد را اعلام نمود و این روز با نام یوم النصر (روز پیروزی) در تقویم عراق ثبت و تعطیل رسمی شد.

به نظر می رسد که تاکید الملا بر ضرورت تقدیر از الحشد الشعبی، در پاسخ به حمله های رسانه ای و تبلیغاتی دشمنان عراق به این سازمان در جریان تظاهرات های جاری در کشور انجام شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 بهمن 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 656

به "جماعت علمای عراق: نقش الحشد الشعبی در پیروزی بر داعش را فراموش نخواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جماعت علمای عراق: نقش الحشد الشعبی در پیروزی بر داعش را فراموش نخواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید