جهانگیر الماسی: هنرمند مردمی باید از مالیات معاف باشد، در مسائل سیاسی از هنرمندان سوءاستفاده می گردد

به گزارش بهترین مارکت، جهانگیر الماسی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون معتقد است: اگر واژه هنرمند را توانستیم به درستی به بعضی تعمیم دهیم، من هم آن وقت ترجیح می دهم که هنرمندان از مالیات معاف شوند. هنرمندانی که مصالح، شرف، عزت و سرافرازی مردم و مملکت را مد نظر دارند؛ نه پر کردن جیب خودشان را!

جهانگیر الماسی: هنرمند مردمی باید از مالیات معاف باشد، در مسائل سیاسی از هنرمندان سوءاستفاده می گردد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، روز گذشته دولت با ادامه معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در سال 99 موافقت کرد. بدین ترتیب، با پیگیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و موافقت محمدباقر نوبخت به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه، فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای در سال آینده همچنان از معافیت های مالیاتی برخوردارند.

این موضوع، اما با اعتراض طیف های مختلف مردم همراه است، آن ها معتقدند در حالی از مردم مالیات دریافت می گردد که بعضی سلبریتی ها با دستمزد های چندصدمیلیونی و حتی میلیاردی، از پرداخت مالیات معاف شده اند و این موضوع با عدالت مغایرت دارد.

اما نظر خود هنرمندان چیست؟ جهانگیر الماسی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در این باره به خبرنگار فارس گفت: باید دید هدف دولت از اتخاذ این تصمیم چه بوده است؟

وی افزود: بعضی گروه ها از یک سری امکانات ویژه بهره می برند؛ در حالی که همه می دانیم این عدالت نیست. خیلی بی عدالتی ها وجود دارد و زمینه آن هم فقط قدرت است، یعنی قدرت به نفع دسته ها و گروه های مختلف مورد سوء استفاده قرار می گیرد. البته این سخنان من می تواند تبعات جدی برایم داشته باشد، بنابراین برای اظهار نظر دقیق تر باید در حوزه مالیات پژوهش های دقیق انجام دهم، آن وقت بهتر می توان درباره قانون معافیت مالیاتی صحبت کرد.

الماسی افزود: اگر کلمه هنرمند را تعریف کنیم، می توانیم بفهمیم چه کسی باید مالیات بدهد و چه کسی باید از پرداخت مالیات معاف باشد؟ باید توجه کرد که هنرمند با سلبریتی تفاوت دارد، تفاوت است بین زندگی پاک ایرانی با یک زندگی لاکچری. این کلمه لاکچری هم مانند سلبریتی دو ـ. سه سالی است که در فرهنگ ما مرسوم شده است.

وی شرح داد: به عنوان مثال کسی که مقلد صدا است یا کسی که خودش به خودش هنرمند می گوید، هنرمند نیست بلکه هنرمند، مرتبت و مقامی است که یک جامعه پس از دیدن از خودگذشتگی ها و کوشش های یک فرد در حوزه تخصصی نمایش، موسیقی و ... به او اعطا می نماید. مثل آنچه در فیلم کمال الملک علی حاتمی دیدیم که کمال الملک آن بافنده قالی را هنرمند نامید و او را هنرمند دانست.

الماسی اعلام نمود: اگر واژه هنرمند را توانستیم به درستی به بعضی تعمیم دهیم، من هم آن وقت ترجیح می دهم که هنرمندان از مالیات معاف شوند. هنرمندانی که مصالح، شرف، عزت و سرافرازی مردم را مد نظر دارند و مسئله شان از فعالیت در دنیای هنر، عظمت و پاکدامنی مردمشان است، نه کوشش برای اینکه چیزی در جیب شان بریزند و ببرند و صرفاً به دنبال موفقیت فردی باشند. آن هنرمند واقعی است و بایستی معافیت مالیاتی هم داشته باشد، حال می تواند یک صدابردار پشت صحنه باشد یا یک نویسنده و پژوهشگر نه لزوماً بازیگر که به دلیل چند کار به ویژه تلویزیونی میان مردم شناخته می شوند و معمولاً از آن ها می توان در مسائل اجتماعی و سیاسی سوء استفاده کرد.

وی در انتها تأکید کرد: اگر انگیزه واقعی هنرمندان، خدمت به عزت و سعادت مجد و عظمت این مردم و مملکت است، من حاضرم آن ها را بر گردن خودم بنشانم و راه ببرم و پرچم شان را حمل کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 29 دی 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 627

به "جهانگیر الماسی: هنرمند مردمی باید از مالیات معاف باشد، در مسائل سیاسی از هنرمندان سوءاستفاده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیر الماسی: هنرمند مردمی باید از مالیات معاف باشد، در مسائل سیاسی از هنرمندان سوءاستفاده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید