خبرنگاران 4 طرح کشاورزی در سردشت آماده بهره برداری است

مهاباد- خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی سردشت گفت: چهار طرح به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان آماده بهره برداری است.

خبرنگاران 4 طرح کشاورزی در سردشت آماده بهره برداری است

صلاح الدین حق گوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: طرح پرورش گاو شیری با ظرفیت 50 راس در روستای همران، طرح پرورش بز در روستای گورانگان با ظرفیت 500 راس، طرح پرورش ماهی قزل آلا با ظرفیت 80 تن در روستای بیلوکه و آبیاری تحت فشار در 82 هکتار از اراضی روستای آلواتان از طرح های قابل افتتاح در این هفته است.

وی با اشاره به اینکه برای بهره برداری از این طرح ها 64 میلیارد و 900 میلیون ریال هزینه شده، گفت: از مجموع کل سرمایه گذاری های اجرا شده در این طرح ها، 43 میلیارد و 340 میلیون ریال به صورت تسهیلات بانکی و یاری های بلاعوض دولتی و 21 میلیارد و 560 میلیون ریال نیز آورده شخصی بوده است.

وی گفت: با افتتاح و آغاز به کار این طرح ها زمینه اشتغال برای 60 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این شهرستان فراهم می گردد.

حق گوی اضافه نمود: بالغ بر 20 برنامه فرهنگی دیگر شامل نشست با نظام مهندسی و شرکت های مشاوره ای کشاورزی، دیدار با امام آدینه و فرماندار، عطرافشانی مزار شهدا، تجلیل از کارآفرینان نمونه، ارایه خدمات رایگان کلینیک های گیاه پزشکی و دامپزشکی و غیره نیز در طول این هفته برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگاران هفته جهاد کشاورزی از 21 تا 27 خرداد ماه برگزار می گردد و شعار سال جاری این هفته رونق فراوریات کشاورزی، امینت غذایی جامعه در گام دوم انقلاب است.

در این شهرستان 28 هزار و 94 هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد که 9 هزار و 778 هکتار آبی و 18 هزار و 316 هکتار به صورت دیم است؛ سالانه 122 هزار تن انواع محصولات دامی، آبزی، زراعی و باغی در سردشت فراوری می گردد.

7562/ 6185/ 3072

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 14 مرداد 1398 شناسه مطلب: 266

به "خبرنگاران 4 طرح کشاورزی در سردشت آماده بهره برداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 4 طرح کشاورزی در سردشت آماده بهره برداری است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید