خبرنگاران 90 تن فرآورده دامی غیرقابل مصرف در اصفهان کشف شد

اصفهان - خبرنگاران - مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت :90 تن انواع فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی و فاسد در یک ماه اخیر در این استان جمع آوری و نابود شده است.

خبرنگاران 90 تن فرآورده دامی غیرقابل مصرف در اصفهان کشف شد

شهرام موحدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: طرح تشدید نظارت دامپزشکی بر فرآورده های خام دامی با هدف حفظ سلامت مصرف نمایندگان و تأمین بهداشت عمومی متشکل از 54 تیم ثابت و سیار با بیش از پنج هزار و 700 بازدید کارشناسی از واحدهای فراوری، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی در استان انجام شد.

وی گفت: هفت هزار واحد فراوریی، نگهداری، توزیعی و عرضه فرآورده های خام دامی شامل کشتارگاه های دام و طیور، سردخانه ها، کارگاه های نگهداری و بسته بندی، مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، خودروهای ویژه حمل، فروشگاه ها، رستوران ها، طباخی ها، مراکز تهیه غذا در استان اصفهان در این طرح مورد بازدید کارشناسی دامپزشکی قرارگرفت.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان توضیح داد: بیش 80 مورد نمونه برداری با هدف مشخص هویت، اصالت و سلامت بعضی از محصولات مرتبط در این طرح انجام و نسبت به اجرای عملیات آزمایشگاهی تخصصی دامپزشکی اقدام شد.

وی اعلام کرد: بیش از 30 هزار کیلوگرم از این فراورده های خام دامی از چرخه مصرف انسانی خارج و تعداد 33 پرونده تخلف به مراجع قضائی معرفی و 10 واحد متخلف نیز تعطیل شد.

موحدی از شهروندان خواست فرآورده های خام دامی مورد احتیاج خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز، مراتب را با سامانه پاسخگویی سراسری دامپزشکی به شماره 1512 در میان گذارند.

اصفهان رتبه اول فراوری گوشت مرغ و بوقلمون، رتبه چهارم فراوری گوشت قرمز، رتبه دوم فراوری تخم مرغ و رتبه اول فراوری شیر خام و رتبه سوم فراوری عسل کشور را داراست.

استان اصفهان دارای بیش از هفت میلیون و800 هزار رأس انواع دام است که این خطه را به یکی از قطب های فراوری فرآورده های دامی در کشور تبدیل نموده است.

استان اصفهان دارای 2 هزار و600 واحد مرغداری صنعتی، 17 کشتارگاه طیور و 33 کشتارگاه دام و بیش از 10 هزار مرکز بسته بندی و فرآوردی فرآورده های خام دامی است.

6022/ ‬ 7150

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 15 مرداد 1398 شناسه مطلب: 267

به "خبرنگاران 90 تن فرآورده دامی غیرقابل مصرف در اصفهان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 90 تن فرآورده دامی غیرقابل مصرف در اصفهان کشف شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید