دایی گزینه فدراسیون؛ وزارت مخالف است

به گزارش بهترین مارکت، اینکه پشت پرده چه مشکلاتی وجود دارد، تعیین نیست، اما تا این لحظه وزیر ورزش که بار ها گفته تصمیم را به خود فدراسیون واگذار نموده، با حضور دایی مخالفت نموده است.

دایی گزینه فدراسیون؛ وزارت مخالف است

هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در آخرین جلسه خود مصوب کرد مربی بعدی تیم ملی ایرانی باشد. اصلاً به همین دلیل بود که محمود اسلامیان عضو هیئت رئیسه بعد از خروج از فدراسیون رسماً اعلام نمود گزینه خارجی حذف و مربی بعدی ایرانی خواهد بود.

به گزارش خبر ورزشی، این را دیگر اعضای هیئت رئیسه هم تأیید کردند. نزدیک به یک هفته بعد، ابراهیم شکوری سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال، اما پرده از اتفاقی جدید برداشت و گفت: نه، گزینه خارجی هم در لیست ما هست.

پشت پرده این اتفاق، اما حکایت از نفوذ ساختمان بالای سئول روی ساختمان پایین سئول داشت؛ یعنی وزارت ورزش روی فدراسیون فوتبال.

بعد از آنکه اعضای هیئت رئیسه اعلام نمودند گزینه بعدی ایرانی خواهد بود، وزیر ورزش پیغام داد این وزارتخانه باب مذاکره با برانکو را باز می نماید تا دوباره سرمربی خارجی برای نیمکت ایران بیاورد (البته آن موقع هنوز برانکو سر از عمان در نیاورده بود)، موضوعی که البته اعضای هیئت رئیسه با آن زیاد موافق نیستند. دلیل هم معین است، ترس آن ها این است که مبادا یک مربی خارجی بیاورند و به سرنوست همکاری با مربیانی، چون استراماچونی، کالدرون و ویلموتس دچار شوند.

این سه مربی به دلیل آنکه پیروز نشدند دستمزد خود را سر موقع بگیرند، قراردادشان را یک طرفه فسخ کردند و حالا هر کدام در فیفا خواسته های متفاوتی از باشگاه ها و فدراسیون فوتبال دارند. نگرانی عضو هیئت رئیسه این است که مبادا برانکو هم بیاید و بعد از سه ماه بدون پول فسخ کند و برود و دوباره یک پرونده مالی علیه ایران شکل بگیرد و آن ها به دردسر بیفتند.

همین حالا فدراسیون درگیر شکایت مارک ویلموتس بلژیکی است و امیدوار است از این ماجرا به سلامتی عبور کند.

با وجود نگرانی های فدراسیون فوتبال وزارت ورزش روی نام برانکو تأکید دارد. در این سو، اما هیئت رئیسه به جمع بندی نهایی درباره نیمکت رسیده است؛ گزینه همه اعضا ایرانی است. روز گذشته یکی از اعضای فدراسیون فوتبال در این باره گفت: بله، در این شرایط مالی گزینه ما قطعاً ایرانی است و منتظر هستیم تا تکلیف مذاکرات با برانکو روشن گردد.

فدراسیون فوتبال در جمع بندی به دو گزینه رسید که یکی علی دایی بود و دیگری امیر قلعه نویی. در ادامه، اما تنها یک گزینه باقی ماند؛ علی دایی. او سابقه نشستن روی نیمکت تیم ملی ایران را دارد و البته نشد با او به جام جهانی 2010 برسیم. دایی بعد از برکناری بار ها و بار ها گفت اگر می ماند می توانست در سه بازی پایانی که قطبی جای او را گرفت پیروز باشد و ایران را به جام جهانی ببرد.

دایی وجهه بین المللی خوبی دارد و از سویی ارتباط فوق العاده نزدیکش با بازیکنان تیم ملی می تواند شرایط را برای او روی نیمکت مهیاتر کند. همین حالا بیشتر بازیکنان نامی ایران از جمله مسعود شجاعی، سردار آزمون، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد، علیرضا بیرانوند و... شدیداً حامی حضور علی دایی در تیم ملی هستند.

فدراسیون فوتبال هم با اشراف به این موضوع، او را گزینه نهایی خود برای نیمکت نموده است. در این بین مذاکراتی هم با دایی انجام شده که او در آخرین مذاکرات گفته: برای حضور در تیم ملی مسئله ای ندارم و اتفاقاً بسیار با انگیزه هستم.

این از فدراسیون؛ می ماند وزارت ورزش. منابع موثق در وزارتخانه فاش کردند مسعود سلطانی فر وزیر ورزش چندان موافق علی دایی نیست. اینکه پشت پرده چه مشکلاتی وجود دارد، معین نیست، اما تا این لحظه وزیر ورزش که بار ها گفته تصمیم را به خود فدراسیون واگذار نموده، با حضور دایی مخالفت نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 16 اسفند 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 757

به "دایی گزینه فدراسیون؛ وزارت مخالف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دایی گزینه فدراسیون؛ وزارت مخالف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید