دولت افغانستان: همه طرف ها نتیجه ابتدایی انتخابات را بپذیرند

به گزارش بهترین مارکت، معاون دوم رئیس جمهور افغانستان از کمیسیون انتخابات این کشور خواست تا هر چه زودتر نتایج انتخابات را اعلام کند و از تیم های انتخاباتی نیز درخواست کرد تا نتیجه را بپذیرند.

دولت افغانستان: همه طرف ها نتیجه ابتدایی انتخابات را بپذیرند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، پس از اعلام کمیسیون انتخابات افغانستان از پایان یافتن فرایند بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور افغانستان در نشستی از کمیسیون خواست تا هر چه زودتر نتایج ابتدایی را اعلام کند.

وی اضافه کرد که بعضی تیم های انتخاباتی و احزاب سیاسی کوشش کردند تا این فرایند را با چالش روبرو نمایند و کمیسیون و آرای مردم را به نوعی گروگان گرفتند.

به گزارش طلوع نیوز، دانش گفت: ما از کمیسیون انتخابات می خواهیم که دیگر اجازه ندهد تا بیش از این با سرنوشت کشور و با زندگی مردم بازی گردد و کمیسیون باید هرچه زودتر نتایج ابتدایی انتخابات را اعلام کند.

معاون اول اشرف غنی همچنین از تمامی طرف ها خواست تا به نظر و تصمیم کمیسیون احترام بگذارند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ششم مهر ماه برگزار گردد اما اکنون با گذشت دو ماه و بیست و سه روز از برگزاری آن هنوز نتایج ابتدایی انتخابات نیز اعلام نشده است.

دانش در ادامه نیز با تاکید بر رهبری فرایند صلح افغانستان توسط افغان ها توضیح داد که در هرگونه طرح صلح اصول اساسی مردم افغانستان از جمله نظام جمهوریت، حقوق شهفرایندی و دستاوردهای نونزده سال اخیر باید در نظر گرفته گردد، در غیراینصورت صلح عادلانه و پایدار برقرار نخواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 17 بهمن 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 679

به "دولت افغانستان: همه طرف ها نتیجه ابتدایی انتخابات را بپذیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان: همه طرف ها نتیجه ابتدایی انتخابات را بپذیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید