راه اندازی قرارگاه احضار و اعزام برای برخورد با مشمولان غایب

به گزارش بهترین مارکت، معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از راه اندازی قرارگاه احضار و اعزام در استان هم زمان با سراسر کشور اطلاع داد.

راه اندازی قرارگاه احضار و اعزام برای برخورد با مشمولان غایب

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سرهنگ علی اشرف نجفی، معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در نشست خبری چهارشنبه 13 آذر با اشاره به عملیاتی شدن قرارگاه احضار و اعزام در استان گفت: این قرارگاه همزمان با سراسر کشور و در راستای تشدید برخورد با مشمولان غایب در استان راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: تمام پلیس های رده پیشگیری ناجا در این قرارگاه در راستای برخورد با مشمولین غایب وارد عمل می شوند و از طرفی تمام دستگاه ها و نهادهای دولتی نیز ملزم به همکاری با این قرارگاه هستند.

نجفی توضیح داد: این قرارگاه موظف است هم نسبت به برخورد با مشمولین غایب اقدام نموده و هم با صنوفی که این افراد را بکارگیری می نمایند، برخورد کند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل اکیپی از سوی این قرارگاه نسبت به بازدید از تمامی صنوف به صورت مستمر اقدام خواهد نمود و در صورت مشاهده فعالیت مشمولان غایب در صنوف، ضمن شناسایی مشمولان غایب و معرفی آنها به دستگاه قضایی و پس از آن اعزام به خدمت همراه با گذراندن اضافه خدمت شش ماهه، با صنف متخلف نیز برابر قانون برخورد می گردد.

نجفی اعلام نمود: صنوف متخلف به مراجع قضایی معرفی و در مرحله اول 10 میلیون تومان جریمه و در مراحل بعدی مبلغ جریمه آنها به ترتیب دو تا سه برابر می گردد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه توضیح داد: با توجه به سخت گیری این قرارگاه در برخورد با مشمولان غایب، از همه این افراد درخواست می گردد خودشان نسبت به تهیه دفترچه آماده به خدمت اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: در صورت خودمعرفی این افراد برای اعزام به خدمت، تمهیداتی برای تسهیل خدمت آنها در نظر گرفته خواهد شد، از جمله اینکه بتوانند در محل زندگی فعلی خدمت نمایند و در صورتی که در دوران خدمت مرتکب غیبت مجدد نشوند، اضافه خدمت شش ماهه آنها بخشیده خواهد شد.

نجفی یادآور شد: در مورد مشمولان غایب متاهل نیز به ازای هر فرزند سه ماه از خدمت کسر خواهد شد و این افراد حتما در محل زندگی خود خدمت خواهند کرد.

او در ادامه در مورد معافیت تحصیلی دانشجویان نیز یادآور شد: دانشجویان باید به محض قبولی در دانشگاه به امور دانشجویی مراجعه نموده و پیگیر دریافت برگه معافیت تحصیلی شوند، وگرنه در ادامه تحصیل با مشکل روبرو خواهند شد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: برای افرادی که بصورت پیوسته دوران تحصیل مدرسه آنها تا 20 سالگی به درازا کشیده، معافیت تحصیلی لحاظ نمی گردد و این افراد حق تحصیل در دانشگاه پیش از اعزام به خدمت را ندارند و باید بعد از دریافت دیپلم برای اعزام به خدمت اقدام نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 30 دی 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 632

به "راه اندازی قرارگاه احضار و اعزام برای برخورد با مشمولان غایب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی قرارگاه احضار و اعزام برای برخورد با مشمولان غایب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید