روش پوشاندن چهره نامزدها در برنامه انتخاباتی اشتباه بود

به گزارش بهترین مارکت، معاون سیما امشب در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره حاشیه اخیر برنامه انتخاباتی و نحوه سانسور چهره نامزدهای مجلس، بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون، حواشی دستمزدهای مجریان توضیحاتی را بیان کرد.

روش پوشاندن چهره نامزدها در برنامه انتخاباتی اشتباه بود

به گزارش خبرنگاران، مرتضی میرباقری در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا نظارتی بر روی برنامه های انتخاباتی در تلویزیون انجام می گردد تا با حواشی روبرو نشوند، با اشاره به برنامه هر چی شما بگین که به دعوت از نمایندگان مجلس در تلویزیون اختصاص داشت، شرح داد: چنین روشی در تلویزیون اشتباه بود و جلوی آن گرفته شد.

وی گفت: برنامه های انتخاباتی و سیاسی تلویزیون نظارت می شوند اما چون متنوع هستند، به نظر می رسد، باید یک اصلاحاتی وجود داشته باشد. از جمله همین برنامه ای که شبکه یک سیما داشت و از حضور نمایندگان به آن شکل استفاده نموده بود.

وی یادآور شد: این برنامه تنها برنامه سیاسی تلویزیون نیست؛ یکی از برنامه های انتخاباتی است که اصلاح خواهد شد.

میرباقری همچنین ضمن بیان شرحاتی درباره دستمزدهای نجومی مجریانی همچون مهران مدیری و رضا رشیدپور در تلویزیون، درباره تفاوت دستمزد مجریان و برنامه سازان در شبکه های مختلف تلویزیون اظهار کرد: برای ما کیفیت و استقبال مخاطب اهمیت دارد و مشخص می نماید که عوامل برنامه ها چه دریافتی هایی داشته باشند. اما اگر سوال این باشد که آیا دستمزدها در رابطه با مجریان بازیگر و تهیه کننده ها مشخص می شوند باید گفت همه اینها دارای استاندارد و چارچوب است و طبیعتا دارای یک رشد تدریجی است. به طور مثال فلان سریال یا مجری فلان مبلغ را دریافت می نماید و باید توجه داشت این تفاوت ها دفعی نیست بلکه تدریجی است.

وی اضافه کرد: دستمزد این مجریان 10 درصد نسبت به دستمزدهایی که در سنوات قبل بوده تفاوت نموده است. در نتیجه هیچ پرداخت نامتعارفی برای این برنامه ها وجود ندارد .البته می دانید ما مثلا در برنامه دورهمی با مهران مدیری طرف نبودیم و با تهیه کننده طرف قرار داد بودیم. ولی این برنامه نسبت به برنامه های قبلی هیچ تفاوت دریافتی ندارد.

دیگر برنامه ای به نام نود نخواهد بود

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره بازگشت فردوسی پور به شبکه سه نیز بیان کرد: خود شبکه سه خاطرنشان کرد که قهر نبودند که آشتی باشند و هر زمان که تشخیص دهند می گویند که بیاید. ما اختیار تصمیم گیری درباره آمدن آقای فردوسی پور را به دلیل اینکه اختلاف نظرهایی درباره برنامه سازی داشتند به مدیر شبکه سه داده ایم. او همچنان در حال آنالیز است و بحثی نبود که او دیگر نیاید. با این حال دیگر برنامه ای به نام نود نخواهد بود، اما در ساختارهای دیگر امکان بازگشت وجود دارد.

معاون سیما همچنین در پاسخ به اختلاف دستمزدهای بعضی از بازیگران و مجریان شرح داد: برنامه ای که ظرفیت آن این است که با 10 درصد مخاطب روبرو می گردد، به صورت طبیعی دریافتی عوامل آن با برنامه ای که 70 درصد مخاطب دارد متفاوت است و این متغیرها جزو متغیرهای مورد توجه ماست.

وی درباره برنامه برنده باش و ساخت آن در شبکه نمایش خانگی اظهار کرد: تلویزیون نسبت به برنامه های شاخص خود غیرت و حساسیت دارد و امتداد آنها را در غیر از رسانه ملی غیرقابل قبول می داند. به طور مثال برنامه دورهمی که قرار بود با نام شب نشینی در شبکه نمایش خانگی فراوری گردد اما استدلال رسانه ملی این بود که این برنامه خاستگاهش در تلویزیون است. بنابراین اگر برنامه ای می خواهد در جایی دیگر باشد، چرا باید با استفاده از این عناوین و یا سرقت این عناوین مطرح گردد.

میرباقری در ادامه نیز درباره هویت برنامه دورهمی گفت: هر مجری برنامه را با هویت خودش اجرا می نماید. دورهمی را نیز چه آقای مدیری چه دوست دیگری که برنامه را اجرا کند نمی توان انتظار داشت که بدون هویت در آن صورت نه این برنامه دیگر برنامه مهران مدیری و نه دیگر دورهمی خواهد بود. مدیری با هویت خودش کارش را انجام می دهد و این انتظار جدی از او وجود دارد که نسبت به مسائل اجتماعی بی تفاوت نباشد و حساسیت داشته باشد و اتفاقا در برنامه به این مسائل بپردازد.

میرباقری با اشاره به ویژه برنامه شب یلدا و طعنه های سیاسی برنامه گفت: در برنامه اخیر نیز او کار خود را انجام داد وهیچ کسی احساس نکرد آقای مدیری کاری خلاف شخصیت و هویت خود انجام داد. البته تا حدی باید سعه صدر و آستانه تحمل بیشتر گردد. ما باید از نقد هوشمندانه استقبال کنیم. حتما خط قرمزهایی که وجود دارد رسانه بیش از هرکسی به آنها اعمال نظر دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 اسفند 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 726

به "روش پوشاندن چهره نامزدها در برنامه انتخاباتی اشتباه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش پوشاندن چهره نامزدها در برنامه انتخاباتی اشتباه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید