رونمایی سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در سفری یک روزه به یاسوج سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد را رونمایی کرد. به گزارش خبرنگاران، سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه نشست شورای برنامه ریزی استان رونمایی شد.

رونمایی سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان با کوشش و پیگیری های فراوان واحد امور بانوان استانداری تدوین شد. احد جمالی با اشاره به آسیب شناسی در حوزه بانوان اضافه کرد: آسیب های زنان در کهگیلویه و بویراحمد در بعضی مسائل وضعیتی مشابه میانگین کشوری داشته و در بعضی دیگر از مسائل مانند خودکشی برجستگی دارد که در این زمینه کارهای پژوهشی صورت گرفته است.

فرماندار بویراحمد هم در این نشست گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد محدودیت منابع برای بانوان وجود ندارد و بانوان کارآفرین در کنار مردان به فعالیت مشغول هستند. شاهرخ کناری با اشاره به بعضی مسائل حوزه زنان بیان نمود: آسیب های اجتماعی در حوزه زنان در مناطق حاشیه نشین شهرهای بزرگ استان به معضل تبدیل شده و تاب آوری زنان ما نسبت به نسل های گذشته بسیار کم شده است. وی با بیان این که سند ارتقای وضعیت زنان استان مبتنی بر واقعیت های امروز و چشم اندازهای آینده است مطرح کرد: اگر در گذشته مطالعات پراکنده در این حوزه داشتیم، امروز تدوین این سند در ارتقای ظرفیت زنان ما تاثیرگذار است.

  • استفاده از ظرفیت های قانونی برای حل مسائل حوزه زنان

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز با تأکید بر این که باید از همه ظرفیت های قانونی برای حل مسائل حوزه زنان استفاده گردد گفت: حضور زنان در عرصه های سیاسی، مالی و غیره مهم است و ما بر این باوریم که بانوان به عنوان نیمی از جامعه باید متناسب با جمعیتشان در عرصه های مختلف حضور داشته باشند. وی بیان نمود: بانوان نیز مانند آقایان توانمندی کار دارند و به طور قاطع پیگیرم مدیران کلی که یکی- دو معاون دارند از ظرفیت بانوان به عنوان حداقل یکی از معاونان خود استفاده نمایند. استان کهگیلویه و بویراحمد قابلیت های خوبی در حوزه اشتغال به ویژه در بخش های صنایع دستی و گیاهان دارویی دارد که با شرایط بانوان هم سازگار است. باید از این قابلیت ها استفاده گردد.

  • طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین در نشست با فعالان سازمان های مردم نهاد استان گفت: طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده است. ابتکار اضافه کرد: در قالب طرح تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده، تسهیلگران با فراگیری آموزش های بلندمدت طرح، اقدام به عملیاتی سازی اهداف می نمایند. وی با اشاره به اجرای 38 طرح با پوشش زنان و خانواده در کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این طرح ها زمینه ساز ارتقای شاخص های مختلف در حوزه زنان است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این که استان سرمایه های ارزشمندی در خود دارد اظهار داشت: باید از این قابلیت ها برای ارتقای شاخص ها و رشد صندلی اجتماعی زنان و خانواده بهره برد. ابتکار با بیان این که نقش سازمان های مردم نهاد در تحقق صندلی اجتماعی زنان محسوس است توضیح داد: دولت نگاه مناسبی به این موضوع داشته و فضا برای سازمان های مردم نهاد در چارچوب حقیقی و نگاه مستقل فراهم است. وی بر تعامل و فعالیت برنامه محور برای به کارگیری ظرفیت ها برای توسعه استان تاکید و مطرح کرد: سند توسعه وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد و این سند در تمام استان ها با در نظر دریافت شاخص ها و شرایط هر استان اجرا می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 29 مهر 1398 شناسه مطلب: 416

به "رونمایی سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید