رویترز از گفت وگوی عربستان و انصارالله در اردن با هدف برقراری آتش بس خبر داد

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع از ادامه گفت وگوهای غیررسمی میان عربستان سعودی و انصارالله یمن در اردن با هدف دستیابی به آتش بس خبر داده است.

رویترز از گفت وگوی عربستان و انصارالله در اردن با هدف برقراری آتش بس خبر داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری رویترز روز پنج شنبه به نقل از منابع مطلع نوشته است که عربستان سعودی با هدف دستیابی به یک آتش بس در یمن، گفت وگوهای غیررسمی با جنبش انصارالله را تسریع کرده است.

این خبرگزاری به نقل از سه منبع مطلع نوشته است که این گفت وگوها اواخر ماه سپتامبر (اوایل مهر) در اردن آغاز شده است.

این منابع گفته اند این مذاکرات پس از آن شکل گرفته که جنبش انصارالله پیشنهاد توقف حملات تلافی جویانه به عربستان سعودی در ازای توقف حملات هوایی به یمن را مطرح کرده است.

یک منبع چهارم به رویترز گفته است: بحث ها بر سر نهایی کردن یک پیمان امنیتی با سرعت و از طریق چند کانال در حال پیشرفت است.

به گفته وی، با این وجود ریاض هنوز در مورد امنیت مرزهایش نگرانی هایی دارد.

یک مقام سعودی هم مدعی شده است که این گفت وگوها ادامه رایزنی هایی است که از سال 2016 بین طرفین در جریان بوده است.

یک مقام در جنبش انصارالله که خواسته نامش فاش نشود، برقراری گفت وگو میان این گروه و عربستان سعودی برای برقراری آتش بس را تأیید کرده، اما هشدار داده است که صبر طرف یمنی رو به سرانجام است.

آنطور که از زمان بندی اعلام شده در خبر رویترز برمی آید، عربستان سعودی بعد از حمله گسترده و موفقیت آمیز انصارالله یمن به تأسیسات نفتی آرامکو در دو منطقه بقیق و خریص به گفت وگو با این جنبش روی آورده است.

در جریان حملات پنج ساله عربستان سعودی به یمن، ده ها هزار نفر که اغلب آن ها غیرنظامی بوده اند، کشته و صدها هزار نفر هم مجروح و آواره شده اند. سازمان ملل متحد از یمن به عنوان بزرگترین بحران انسانی معاصر یاد کرده است. با وجود این حملات گسترده، عربستان سعودی در تحقق هدف اشغال صنعا ناکام بوده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 17 دی 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 605

به "رویترز از گفت وگوی عربستان و انصارالله در اردن با هدف برقراری آتش بس خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز از گفت وگوی عربستان و انصارالله در اردن با هدف برقراری آتش بس خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید