سازمان امنیت آلمان شمار پرسنل خود را 2 برابر می نماید

به گزارش بهترین مارکت، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان که به دلیل اظهارات مناقشه برانگیزش درباره ناآرامی های شهر کمنیتس زیر فشار قرار گرفته است، قصد دارد شمار پرسنل این نهاد امنیتی را دوبرابر کند.

سازمان امنیت آلمان شمار پرسنل خود را 2 برابر می نماید

به گزارش خبرنگاران، مجله آلمانی اشپیگل به استناد اطلاعاتی که از وزارت کشور آلمان به دست آورده، گزارش داده که هانس گئورگ ماسن، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان قصد دارد شمار همکاران این نهاد را تا سال 2021 از سه هزار و 100 تن به شش هزار تن افزایش دهد.

ماسن که شخصا به دلیل اظهارت مناقشه برانگیزش درباره التهابات اخیر شهر کمنیتس تحت فشار احزاب اپوزیسیون و افکار عمومی واقع شده است، می خواهد با افزایش پرسنل در سازمان امنیت داخلی آلمان، این نهاد را از نظر ساختاری به سطح سرویس اطلاعاتی کل آلمان ارتقا دهد.

سرویس اطلاعاتی کل آلمان سازمان اطلاعاتی و امنیتی خارجی آلمان است و تنها نهاد امنیتی این کشور است که اطلاعات برون مرزی را جمع آوری می نماید. این سازمان هم اکنون دارای شش هزار و 500 همکار است.

آلمان در کنار دو سازمان امنیتی و اطلاعاتی یادگردیده، دارای یک سازمان امنیتی و اطلاعاتی نظامی هم هست که سرویس ضدجاسوسی نظامی خوانده می گردد.

به گزارش اشپیگل، سازمان امنیت داخلی آلمان قصد دارد علاوه بر افزایش پرسنل، بخش های ضدجاسوسی، حفاظت در برابر خبرچینی و خرابکاری و نیز مبارزه با افراط گرایی و تروریسم در این نهاد را متحول و تقویت کند.

در کنار اداره کل حراست از قانون اساسی، هر 16 ایالت آلمان نیز دارای یک سازمان یا بخش امنیت ایالتی هستند.

یک هفته پیش هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان در پارلمان این کشور گفته بود که بودجه ای عالی برای وزارتخانه او منظور گردیده است. به نظر می رسد که بخشی از این بودجه صرف گسترش سازمان امنیت داخلی آلمان خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1397 بروزرسانی: 12 دی 1397 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 90

به "سازمان امنیت آلمان شمار پرسنل خود را 2 برابر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان امنیت آلمان شمار پرسنل خود را 2 برابر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید