سامانه بارشی جدید پنجشنبه وارد کشور می گردد

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش نسبی دما در نوار شمالی و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز تا آخر هفته ، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور در روز پنجشنبه اطلاع داد.

سامانه بارشی جدید پنجشنبه وارد کشور می گردد

به گزارش ایسنا، احد وظیفه گفت : بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیشیابی هواشناسی، امروز (دوشنبه 20 اسفند) برای استان های واقع در غرب، شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز ابرناکی پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به این که فردا در مناطق سردسیر و ارتفاعات، بارش به صورت برف خواهد بود، گفت : فردا (سه شنبه 21 اسفند) در سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی، جنوب یزد و شمال استان های هرمزگان و فارس بارش پراکنده و گاهی وزش باد پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که فردا (21 اسفند) قسمت های مرکزی و شرق خلیج فارس و همچنین غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود، گفت : از امروز تا اواخر هفته جاری روند افزایش نسبی دما برای نوار شمالی و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز پیش بینی می گردد.

وظیفه با اشاره به این که از پنجشنبه (23 اسفند) سامانه بارشی از غرب وارد کشور می گردد، گفت : این سامانه شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و از اواخر وقت پنجشنبه این سامانه به دامنه های جنوبی البرز و قسمت هایی از مرکز کشور خواهد رسید.

به گفته این کارشناس هواشناسی، در روز آدینه (24 اسفند) گستره فعالیت سامانه بارشی، نیمه شمالی و جنوب غرب کشور را در بر خواهد گرفت و در روز شنبه (25 اسفند) این سامانه در شمال شرق و شرق کشور فعال بوده و به تدریج از اواخر وقت از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده، اعلام نمود: آسمان تهران فردا و پس فردا (سه شنبه و چهارشنبه 21 و 22 اسفند) صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. پیش بینی می گردد که بیشترین و کمترین دمای تهران طی دو روز آینده به ترتیب 17 و شش و 19 و هشت درجه سانتی گراد باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 4 تیر 1398 شناسه مطلب: 200

به "سامانه بارشی جدید پنجشنبه وارد کشور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی جدید پنجشنبه وارد کشور می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید