سیگار، عوارض پس از جراحی را تشدید می نماید

به گزارش بهترین مارکت، استعمال سیگار خطر عوارض پس از جراحی را افزایش می دهد.

سیگار، عوارض پس از جراحی را تشدید می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، مصرف نمایندگان مواد دخانی نسبت به افراد دیگر در معرض فزاینده عوارض پس از جراحی همچون نارسایی عملکرد قلب و ریه، عفونت ها و تاخیر در ترمیم زخم هستند.

هرچند شواهد جدید نشان می دهد افراد سیگاری که حدود چهار هفته یا بیشتر پیش از انجام جراحی، استعمال مواد دخانی را ترک می نمایند با عوارض کمتری روبرو هستند. همچنین بیمارانی که استعمال سیگار را ترک می نمایند کمتر محتمل است دچار عوارض بیهوشی شوند.

مطالعه ای که به تازگی توسط کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) و متخصصان استرالیایی انجام گرفته نشان می دهد که چهار هفته پس از ترک سیگار شرایط سلامت فرد حدود 19 درصد بهبود پیدا می نماید که دلیل آن بهبود جریان خون در تمامی قسمت های بدن و اندام های حیاتی است.

افزایش 30 تا 40 درصدی احتمال بروز دیابت در سیگاری ها

به گفته پزشکان یافته های بدست آمده شواهدی را ارائه می دهد که بر اساس آن می توان انجام جراحی های جزئی را به تاخیر انداخت تا بیمار فرصت لازم برای ترک سیگار را داشته باشد چرا که نتیجه آن بهبود شرایط سلامت فرد خواهد بود.

به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، نیکوتین و مونوکسید کربن موجود در سیگار سطح اکسیژن خون را کاهش داده و خطر عوارض مرتبط با قلب را که پس از جراحی ظاهر می گردد افزایش می دهد. همچنین استعمال سیگار به ریه ها آسیب زده و مانع از آن می گردد تا میزان کافی از هوا در آنها جریان داشته باشد. در عین حال استعمال تنها یک نخ سیگار توانایی بدن را در دریافت مواد مغذی به منظور بهبود هر چه سریعتر کاهش می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 19 اسفند 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 768

به "سیگار، عوارض پس از جراحی را تشدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگار، عوارض پس از جراحی را تشدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید