صعود میرهاشم حسینی به فینال گرندپری رم با شکست قهرمان المپیک، مردانی برنز گرفت

میرهاشم حسینی در وزن 68- با شکست تمامی رقبای خود راهی فینال رقابت های تکواندوی گرندپری رم شد و سجاد مردانی در وزن 80+ کیلوگرم نیز به مدال برنز رسید. سروش احمدی دیگر نماینده ایران در وزن 68- کیلوگرم نیز حذف شد.

صعود میرهاشم حسینی به فینال گرندپری رم با شکست قهرمان المپیک، مردانی برنز گرفت

به گزارش خبرنگاران، مرحله نخست مسابقات گرندپری در سال 2019 از ظهر امروز (جمعه) با حضور 32 تکواندوکار برتر جهان در هر 4 وزن المپیکی مردان و زنان در سالن فورو ایتالیکو رم ایتالیا آغاز و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت.

در روز نخست این رقابت ها، میر هاشم حسینی و سروش احمدی در وزن 68- و سجاد مردانی در وزن 80+ کیلوگرم برای ایران به روی شیاپ چانگ رفتند.

میرهاشم حسینی در وزن 68- به فینال رسید و سجاد مردانی در 80+ کیلوگرم برنز گرفت اما سروش احمدی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 68- کیلوگرم میرهاشم حسینی در دور نخست برابر سوهون کیم از آمریکا با نتیجه 28 بر 5 پیروز شد، وی در دومین مبارزه و در یک هشتم نهایی مقابل ادیوال پونتس از برزیل نیز با نتیجه نزدیک 11 بر 10 پیروز شد و به یک چهارم نهایی راه یافت.

حسینی در این مرحله نیز لوره برسیس از کرواسی را 27 بر 7 شکست داد و ضمن قطعی کردن مدال برنز خود، راهی نیمه نهایی شد.

حسینی در دیدار نیمه نهایی با نمایشی مقتدرانه برابر شوای ژائو دارنده مدال های طلای جهان و المپیک از چین با نتیجه قاطع 17 بر 7 پیروز شد و به فینال رسید.

در دیگر دیدار نیمه نهایی این وزن نیز دای هون لی از کره جنوبی برابر برندل سیندن از انگلیس که چند روز پیش عنوان قهرمانی جهان را به دست آورده با حساب 13 بر 6 به رجحان رسید و شکست در رقابت های جهانی را جبران کرد.

به این ترتیب میرهاشم حسینی و دای هون لی در فینال برای کسب مدال طلا به مصاف هم خواهند رفت.

سروش احمدی دیگر نماینده ایران در این وزن در دور نخست برابر دای هون لی دارنده 3 طلا و یک نقره جهان و یک نقره و یک برنز المپیک از کره جنوبی با حساب 11 بر 7 مغلوب گردید و از دور رقابت ها کنار رفت.

سجاد مردانی در وزن 80+ کیلوگرم در مبارزه نخست مقابل رامین عزیزوف از آذربایجان 11 بر 3 پیروز شد، وی در دومین مبارزه و در یک هشتم نهایی نیز جاناتان هیلی از آمریکا 13 بر 9 پیروز شد و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز برابر ودران گولس از کرواسی 19 بر 15 پیروز شد و ضمن قطعی کردن مدال برنز خود، راهی نیمه نهایی شد.

مردانی در نیمه نهایی مقابل ولادیسلاو لارین از روسیه با نتیجه 9 بر 4 مغلوب گردید و به مدال برنز رسید.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی ایران با 4 تکواندوکار و سرمربیگری فریبرز عسکری راهی این رقابت ها شده است. آرمین هادی پور نماینده وزن 58- کیلوگرم ایران آخرین نماینده ایران در این رقابت هاست که فردا (شنبه) به مصاف رقبای خود خواهد رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 8 مرداد 1398 شناسه مطلب: 255

به "صعود میرهاشم حسینی به فینال گرندپری رم با شکست قهرمان المپیک، مردانی برنز گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود میرهاشم حسینی به فینال گرندپری رم با شکست قهرمان المپیک، مردانی برنز گرفت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید