طراحی مدارس ضدگلوله در آمریکا

به گزارش بهترین مارکت، در پی افزایش تعداد تیراندازی های مرگبار در آمریکا، تغییراتی در ساختمان مدارس این کشور ایجاد خواهد شد تا در تیررس بودن دانش آموزان به حداقل میزان ممکن برسد.

طراحی مدارس ضدگلوله در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک پروژه عظیم ساختمانی در دبیرستان فروت پورت آمریکا با بودجه 48 میلیون دلار، از دانش آموزان آن، در برابر گلوله های سرگردان عاملان تیراندازی های کور که تعداد آن ها در این کشور رو به افزایش است محافظت خواهد کرد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، طی این پروژه قرار است راهرو های مدرسه به صورت خمیده تغییر شکل پیدا کنند تا از قرار دریافت دانش آموزان در تیررس مستقیم عامل تیراندازی جلوگیری کند. همچنین حائل هایی شبیه به سنگر برای پناه دریافت و طراحی دقیق کلاس های درس که پس از قفل شدن درب آن، امکان در امان ماندن دانش آموزان در گوشه کلاس فراهم می شود، از دیگر امکانات این مدرسه خواهد بود.

این سبک معماری ساختمانی از سنگرهای بتونی دوران جنگ جهانی اول اقتباس شده اند.

باب زیمونیاک مدیر دبیرستان فروت پورت در این باره گفت: اگر من به دبیرستان فروت پورت بروم و قصد تیراندازی داشته باشم، می دانم که در آن جا خط دید محدودی خواهم داشت.

زیمونیاک انگیزه انجام این پروژه را جلوگیری از تکرار فجایعی مانند تیراندازی مرگبار در فروشگاهی در شهر ال پاسو ایالت تگزاس، دبستان سندی هوک در کانکتیکات و دبیرستان میجری استونمن داگلاس در فلوریدا اعلام کرد.

از سوی دیگر، اولیاء دانش آموزان به جای خرید لباس های مرد عنکبوتی یا اسباب بازی های هلو کیتی در پی خرید لباس های ضد گلوله برای حفظ جان فرزندان خود هستند و به همین دلیل فروش البسه ضد گلوله از جمله کوله پشتی های ضد گلوله با افزایشی ناگهانی 200 تا 300 درصدی روبرو شده است (جزئیات بیشتر).

با وجود وقوع این حملات، مجموعه ای از قوانین جدید حمل سلاح در ماه آینده میلادی (سپتامبر) در ایالت تگزاس آمریکا اجرایی می شود و طبق آن محدودیت حمل سلاح در یکی از ایالاتی که چهار حادثه از 10 حادثه مرگبار تیراندازی گسترده در تاریخ جدید آمریکا را به نام خود ثبت کرده است، کاهش می یابد (جزئیات بیشتر).

در سال 2018، 24 مورد تیراندازی در مدارس آمریکا رخ داد. طبق تحلیل های روزنامه واشنگتن پست از کشتار فجیع سال 1999 در کلومباین، بیش از 228 هزار دانش آموز در ساعات حضور در مدرسه در معرض خشونت با سلاح گرم قرار گرفته اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 10 آبان 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 450

به "طراحی مدارس ضدگلوله در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی مدارس ضدگلوله در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید