ظریف: عربستان باید به جنگ یمن خاتمه دهد

وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه عربستان باید به جنگ یمن خاتمه دهد، گفت که از ابتدا گفته بودیم که بحران یمن راه چاره نظامی ندارد.

ظریف: عربستان باید به جنگ یمن خاتمه دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران امروز(دوشنبه) در حاشیه نشست رسانه ای به مناسبت روز خبرنگار با شبکه المسیره گفت و گوی کوتاهی انجام داده است.

وزیر امور خارجه ایران به المسیره گفت که قطعا انتها جنگ یمن، نقطه عطف کشورهای منطقه خواهد بود.

محمد جواد ظریف اضافه نمود: از ابتدا گفته بودیم که بحران یمن راه چاره نظامی ندارد و کشورهای متخاصم اکنون(بعد از پنج سال) باید به جنگی که تصور می کردند ظرف چند هفته اول انتها می یابد، پایان دهند.

وزیر خارجه ایران تاکید نمود که ایران مسئله ای با عربستان سعودی ندارد، اما ریاض می خواهد در جنگ یمن پیروز گردد که این محقق نخواهد شد.

جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن از ابتدای سال 1394 تاکنون در جریان است و طی این مدت هزاران نفر از مردم یمن زیر بمباران مستقیم ائتلاف سعودی کشته و زخمی شده اند.

عربستان سعودی و متحدان آن تصور می کردند مردم بی دفاع یمن در همان هفته های اول جنگ تسلیم حملات پیاپی ائتلاف سعودی می شوند، اما مردم یمن طی پنج سال اخیر ثابت کردند که شکست ناپذیرند و در برابر تجاوزات تسلیم نمی شوند.

ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 12 شهریور 1398 شناسه مطلب: 288

به "ظریف: عربستان باید به جنگ یمن خاتمه دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: عربستان باید به جنگ یمن خاتمه دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید