عامل حمله تروریستی نیوزیلند از داخل زندان نفرت پراکنی نموده است

به گزارش بهترین مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، مقامات نیوزیلند به دلیل سهل انگاری در عدم جلوگیری از انتشار نامه ای که متهم حوادث تروریستی ماه مارس در شهر کرایست چرچ از داخل زندان نوشته بود مجبور به عذرخواهی شدند.

عامل حمله تروریستی نیوزیلند از داخل زندان نفرت پراکنی نموده است

این نامه که گفته می گردد حاوی پیغامی با ماهیت نفرت پراکنی است توسط برنتون ترنت، متهم به کشتار مرگبار مسلمانان در دو مسجد شهر کرایست چرچ در زندان نوشته شده و پس از ارسال به یکی از هوادارن وی به نام الن در اینترنت منتشر شده است.

نامه 6 صفحه ای که توسط متهم با دست نوشته شده داستان سفر سال 2015 میلادی وی به روسیه را توضیح می دهد و در بخشی دیگر از آن بر ارادت زیاد فرد متهم به اوسوالد موسلی، یک فاشیست بریتانیایی تاکید دارد.

کریستین استیونسن، مدیر زندانی که فرد متهم در آن نگهداری می گردد در این خصوص گفت: ضروری است برای این اتفاق تلخ از کلیه افرادی که تحت تاثیر حوادث غم انگیز 15 مارس هستند و مستقیما از این حوادث تلخ لطمه دیده اند، عذرخواهی کنم.

از سوی دیگر، جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند با واکنش به این موضوع توضیح داد: اداره زندان ها به نقص عملکرد خود اعتراف نموده است و فرد متهم نباید این اجازه را داشته باشد که پیغام های نفرت بار خود را از داخل زندان به بیرون منتقل کند.

وزیر امور زندان های دولت نیوزیلند نیز اعلام نموده است که متهم پیش از ممنوعیت اجازه ارسال نامه، 9 دست نوشته از داخل زندان ارسال نموده بود که مسئولان زندان تنها 2 نامه را توقیف نموده اند.

عامل کشتارهای مرگبار کرایست چرچ هم اکنون تحت تدابیر شدید امنیتی در زندانی واقع در آوکلند پرجمعیت ترین شهر در کشور نیوزیلند زندانی است و قرار است به اتهام کشتن 51 مسلمان در دو مسجد این کشور محاکمه گردد.

لازم به ذکر است که وکلای فرد متهم به تازگی خواهان انتقال جلسه محاکمه وی از کرایست چرچ، شهر محل حادثه به آوکلند، شهری که وی در آن زندانی است، شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 شهریور 1398 بروزرسانی: 21 شهریور 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 300

به "عامل حمله تروریستی نیوزیلند از داخل زندان نفرت پراکنی نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل حمله تروریستی نیوزیلند از داخل زندان نفرت پراکنی نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید