غذاهای چرب با مختل کردن مغز باعث چاقی می شوند

به گزارش بهترین مارکت، نتایج یک آنالیز علمی نشان می دهد غذاهای چرب با مختل کردن روند تبادل سیگنال میان مغز و دستگاه گوارش باعث می شوند اشتهای فرد کور نشود و وی با احساس گرسنگی به خوردن ادامه دهد.

غذاهای چرب با مختل کردن مغز باعث چاقی می شوند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، همواره این سوال برای دانشمندان مطرح بوده که چرا غذاهای چرب موجب چاق شدن افراد می گردد. در میان عوامل گوناگونی که در این زمینه شناسایی شده، تا به حال نقش یک عامل مهم کشف نشده باقی مانده بود.

آنالیز های جدید پژوهشگران حاکی است که رابطه مستقیمی میان رژیم های غذایی مبتنی بر مصرف غذاهای چرب و از کار افتادن سیستم تبادل سیگنال میان مغز و دستگاه گوارش و به خصوص روده وجود دارد.

بر اساس این آنالیز تبادل اطلاعات میان مغز و وروده به افراد یاری می نماید تا از سیر شدن خود آگاه شوند. اما تحقیقات تازه ای که در این زمینه در آمریکا اجرا شده، نشان می دهد این ارتباط میان مغز و روده در زمان خوردن غذاهای چرب مختل می گردد و مغز سیگنال های حاکی از سیر شدن ارسال نمی نماید. در نتیجه فرد کماکان احساس گرسنگی نموده و به غذا خوردن ادامه می دهد.

پژوهش هایی که در این مورد بر روی موش ها اجرا شده نیز همین امر را تایید می نماید.به نظر می رسد مصرف غذاهای چرب بر روی فراوری یک هورمون خاص که تعادلی در مصرف و دریافت انرژی در بدن انسان ایجاد می نماید، تاثیر منفی می گذارد. تحقیقات بیشتر برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 شهریور 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 298

به "غذاهای چرب با مختل کردن مغز باعث چاقی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذاهای چرب با مختل کردن مغز باعث چاقی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید