قزوینی : اعتراضات گسترده در عراق و لبنان مهمترین اتفاق در سال 2019 بود

به گزارش بهترین مارکت، یک کارشناس مسائل عراق اظهار کرد: اعتراضات گسترده در عراق و لبنان، مهمترین اتفاق اتفاق افتاده در عرصه بین المللی در سال 2019 بود.

قزوینی : اعتراضات گسترده در عراق و لبنان مهمترین اتفاق در سال 2019 بود

سیدرضا قزوینی غرابی در گفت وگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که به نظر وی مهم ترین رخ داده در عرصه بین الملل در سال 2019 چه موضوعی بوده است؟ با بیان این که اعتراضات گسترده در عراق و لبنان مهمترین حادثه در سال 2019 بوده است، در شرح این انتخاب اعلام کرد : هر دو کشور عراق و لبنان ساختارهای سیاسی منحصر بفردی دارند. نظام طائفه ای و سهمیه بندی در لبنان مولود توافق طائف است و در عراق نیز عرف سیاسی به وجود آمده پس از 2003 و همچنین قوانین مسأله دار منجر به ایجاد شکاف ها و فساد گسترده شد.

وی با بیان این که هر دو ملت عراق و لبنان علیه فساد و ساختار سیاسی طائفه ای قیام کردند، اعلام کرد : این اعتراضات تا به امروز پایه ریز بعضی تغییرات، حداقل در عراق شده است، از اصلاح قانون اساسی تا قانون انتخابات و قانون کمیساریای انتخابات ، البته مسائل مورد اشاره بخشی از این تغییرات بوده است هر چند تحولات در این دو کشور همچنان ادامه دارد و ماحصل هنوز به طور نهایی روشن نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 بهمن 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 685

به "قزوینی : اعتراضات گسترده در عراق و لبنان مهمترین اتفاق در سال 2019 بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قزوینی : اعتراضات گسترده در عراق و لبنان مهمترین اتفاق در سال 2019 بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید