لشگری: به خاطر چیزی که در دعوتنامه نوشته بودند به کرمانشاه نرفتم، دارم دینم را به کشتی شهرم ادا می کنم

به گزارش بهترین مارکت، دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن گفت: کار کردن در تیم ملی جذابیت های خاص خودش را دارد، اما در قزوین باید از صفر شروع کرد، امروز می خواهم دینم را به کشتی شهرم ادا کنم.

لشگری: به خاطر چیزی که در دعوتنامه نوشته بودند به کرمانشاه نرفتم، دارم دینم را به کشتی شهرم ادا می کنم

احسان لشگری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران با اشاره به اینکه این روزها در شهرش کشتی گیران نونهال و نوجوان را تمرین می دهد، گفت: ما در این سالن 1600 نفر ورودی داریم، نه اینکه همه این نفرات زیر نظر من تمرین کنند، یک عده از آنها کلاس خارج از کشتی دارند و در رشته های دیگر فعالند اما کسانی که طی دو سانس در روز زیر نظر من و دیگر مربیان با ورودی روزهای زوج و فرد تمرین کشتی انجام می دهند به 500 نفر می رسند. ما از پایه شروع کرده ایم و برنامه ریزی 5 ساله برای این بچه های نونهال و نوجوان داریم.

قهرمان سابق کشتی جهان که قبلا در رده بزرگسالان در کادرفنی تیم ملی بود، تاکید کرد: خود من مربیگری را از تیم ملی شروع کردم، همه به کار کردن در این رده سنی تیم ملی علاقمندند، ولی امروز می خواهم دینم را به کشتی شهرم (قزوین) ادا کنم و در استان خودم بچه ها را تمرین دهم. کار کردن در تیم ملی جذابیت های خاص خودش را دارد، اما اینجا باید از صفر شروع کرد و در کنار تمرین کشتی و آموزش درست فنون و تکنیک ها، باید کار فرهنگی و اخلاقی هم کرد. درس بچه ها هم اهمیت زیادی دارد، آنها برای ثبت نام با کارنامه های شان می آیند. کشتی قزوین 20 سالی بود که نابود شده بود و هیچ چیزی درست نشده بود. امیدوارم در سال جدید رئیس هیئت جدید بیاید و بتوانیم همه در کنار هم کشتی قزوین را سروسامان بدهیم. اینجا مسائل سخت افزاری را باید حل کرد. در بحث فنی هم خودمان هستیم و با کمک همه مربیانِ خوب و همراهی خانواده ها نسل جدیدی را پرورش خواهیم داد.

لشگری در مورد اینکه به عنوان مربی جوان به جام تختی در کرمانشاه دعوت شده بود، گفت: دعوت شدم اما نرفتم. به این شکل دعوت را دوست نداشتم، در متن آن نوشته بودند برای کار تعلیم مربیان، چه کسی قرار بود به ما تعلیم دهد؟ خودش چه جایگاهی در مربیگری داشت؟ کارنامه اش چه بود؟ ما از اینکه یاد بگیریم ابایی نداریم چون کار مربیگری اصلا خاتمه ندارد، هر چقدر هم بدانی، اول کار هستی. همه چیز هم فن نیست، خیلی چیزهای دیگر در کنارش وجود دارد، از علم تمرین و تغذیه گرفته تا اصول دیگر. کسی باید باشد که من او را بپذیرم تا بتوانم از او یاد بگیرم.

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد شرح داد: وقتی تازه در قزوین تمرین می دادم رضا حسینی مربی خودم می گفت بچه ها اصلا نمی فهمند تو چه می گویی. الان یک سال و هشت ماه از کارم در اینجا گذشته و خودم خیلی چیزها به دست آورده ام. به همین دلیل وقتی در دعوتنامه برای حضور در جام تختی دیدم چه چیزی نوشته اند، به کرمانشاه نرفتم. هر کسی روحیاتی دارد، شأن قهرمان باید حفظ شود. شاید کسانی باشند که دوست دارند فقط باشند، هر جوری آنها را دعوت کنند، می فرایند، چون تمرکزی هم روی کار مربیگری ندارند اما من این را نمی پذیرم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 اسفند 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 775

به "لشگری: به خاطر چیزی که در دعوتنامه نوشته بودند به کرمانشاه نرفتم، دارم دینم را به کشتی شهرم ادا می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لشگری: به خاطر چیزی که در دعوتنامه نوشته بودند به کرمانشاه نرفتم، دارم دینم را به کشتی شهرم ادا می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید