لیبی، اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز طرابلس

به گزارش بهترین مارکت، سخنگوی رسمی گروه موسوم به ارتش ملی لیبی اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز طرابلس اطلاع داد.

لیبی، اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز طرابلس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، احمد المسماری سخنگوی رسمی گروه موسوم به ارتش ملی لیبی امروز چهارشنبه از اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز طرابلس پایتخت این کشور اطلاع داد.

وی در نشستی خبری گفت که منطقه فرودگاه معیتیقه و پایگاه هوایی معیتیقه مناطقی نظامی هستند و استفاده از حریم هوایی این منطقه توسط هواپیماهای غیرنظامی و نظامی ممنوع است.

المسماری اضافه نمود: با هرگونه هواپیمای نظامی و غیرنظامی که بر فراز منطقه پرواز ممنوع پرواز کند مقابله و منهدم خواهد شد.

از زمان سرنگونی رژیم معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی در سال 2011، این کشور به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است.

ژنرال بازنشسته ارتش لیبی خلیفه حفتر که کنترل شرق کشور را بر عهده دارد، مورد حمایت بعضی طرف های منطقه ای و بین المللی از جمله مصر و فرانسه است. وی طی چند ماه گذشته بارها کوشش نموده است به وسیله لشکرکشی طرابلس را به سیطره خود درآورد و این در حالی است که حملات حفتر تا به امروز نتیجه ای به جز کشته شدن شهروندان لیبی و آواره شدن هزاران نفر از آنها نداشته است.دولت وفاق ملی نیز که مورد پذیرش بین المللی قرار گرفته، تحت ریاست فائز السراج عمل نموده و کنترل غرب لیبی را در دست دارد و نیروهای این دولت با حملات حفتر مقابله نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 اسفند 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 769

به "لیبی، اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز طرابلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز طرابلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید