مدیران نسبت به زوایای قوانین بودجه آگاهی کافی ندارند

به گزارش خبرنگاران، عادل آذر روز دوشنبه در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار کرد: بیت المال تنها پول، اعتبار و اموال منقول و غیرمنقول نیست، بلکه اساس بیت المال سرمایه انسانی است که باید از آن به درستی حفاظت کرد.

مدیران نسبت به زوایای قوانین بودجه آگاهی کافی ندارند

وی بر لزوم تربیت نیروی انسانی متخصص و مدیرانی توانمند برای اداره آینده کشور تاکید نمود و گفت: یکی از مشکلات موجود عدم آگاهی کافی مدیران نسبت به زوایایی قوانین بودجه است.

رئیس دیوان محاسبات گفت: همین عامل باعث می گردد برخی مدیران در هزینه کرد بودجه دچار مشکل گردیده و در برخی اوقات پرونده هایی برای انها در دستگاه های نظارتی تشکیل گردد.

آذر ادامه داد: بین جرم و تخلف تفاوت بسیاری وجود دارد و بخش عمده ای از تخلفات پیگرد اداری دارد و قضایی نیستند.

وی افزود: مدیران باید توجه داشته باشند تصرف در بیت المال جرم است و افراد خاطی از طریق دیوان محاسبات برای اعمال تنبیهات متناسب با جرم به قوه قضاییه معرفی می شوند.

رئیس دیوان محاسبات یادآور گشت: مدیران در استباط از قانون بودجه تبحر، تخصص و تسلط لازم را ندارند به همین دلیل سامانه یکپارچه آموزشی فنی، تخصصی و حرفه ای برای تمامی مدیرانی که در معرض نظارت و حسابرسی دیوان محاسبات قرار دارند، طراحی گردیده است.

وی یادآور گشت: در این سامانه مباحث مختلفی از جمله اینکه چطور قانون خوانده گردیده و چه استنباطی از آن گردد و در صورت وجود ابهام چگونه قانونی که به صحت نزدیک تر است انتخاب گردد، به مدیران در تمامی سطوح آموزش داده می گردد.

رئیس دیوان محاسبات افزود: آنالیز ها نشان می دهد کنترل های داخلی، اداری، محیطی و حسابداری در دستگاه های اجرایی 50 درصد از حجم پرونده های ورودی به دیوان محاسبات را کاهش می دهد.

منبع: mehrnews.com

به "مدیران نسبت به زوایای قوانین بودجه آگاهی کافی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران نسبت به زوایای قوانین بودجه آگاهی کافی ندارند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید