مصوبه مجوز پرداخت سهمیه و حق عضویت ایران در مجامع بین المللی اصلاح شد

هیئت وزیران برای تأمین نظر هیئت آنالیز و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، مصوبه پرداخت حق عضویت ایران در سازمان های بین المللی را اصلاح کرد.

مصوبه مجوز پرداخت سهمیه و حق عضویت ایران در مجامع بین المللی اصلاح شد

به گزارش ، هیئت وزیران برای تأمین نظر هیئت آنالیز و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس شورای اسلامی، مصوبه پرداخت حق عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان های بین المللی را اصلاح کرد.

این اصلاحیه به وزارت امورخارجه، معاون حقوقی ریاست جمهوری، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

هیئت وزیران در جلسه 3 شهریور 1398 به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، بند (2) مصوبه مجوز پرداخت سهمیه و حق عضویت ایران در سازمان ها و مجامع بین المللی در سال 1398 مبنی بر الزام سازمان برنامه و بودجه کشور به تخصیص اعتبار و چگونگی پرداخت حق عضویت ها را از حیث مصرح نبودن به لزوم رعایت تشریفات مقرر در قانون برنامه و بودجه کشور، اصلاح کرد.

طبق ماده (30) قانون برنامه و بودجه کشور کلیه اعتبارات جاری و عمرانی که در بودجه عمومی دولت به تصویب می رسد، توسط کمیته ای مرکب از نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور تخصیص داده می گردد.

براساس این مصوبه در بند (2) تصویب ­نامه مورخ 9 مرداد 1398 بعد از عبارت­ های موظف است و طرف عضویت به ترتیب عبارت­ های با رعایت تشریفات مقرر در بند (د) ماده (28) قانون الحاق بعضی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت (2) وو با رعایت تشریفات مقرر در بند مذکور اضافه می­ گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 339

به "مصوبه مجوز پرداخت سهمیه و حق عضویت ایران در مجامع بین المللی اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه مجوز پرداخت سهمیه و حق عضویت ایران در مجامع بین المللی اصلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید