منظمی: رشد فنی خاصی نداشتیم، فقط یک چهره جدید قهرمان شد، سال 98 برای کشتی کلاسیک و آلیش بانوان سال آموزش است

نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی گفت: ما رشد قابل توجهی در مقایسه با اولین دوره مسابقات قهرمان کشوری و اوپن کشتی کلاسیک بانوان نداشتیم، همچنان یک سری از کشتی گیرانِ شناخته شده جز در یک وزن، قهرمان شدند.

منظمی: رشد فنی خاصی نداشتیم، فقط یک چهره جدید قهرمان شد، سال 98 برای کشتی کلاسیک و آلیش بانوان سال آموزش است

مریم منظمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص سطح کیفی مسابقات قهرمان کشوری کشتی کلاسیک که روز آدینه (12 بهمن) در خانه کشتی محمد بنا برگزار گردید، گفت: با توجه به آن چیزی که خودمان مشاهده کردیم و همچنین براساس گزارش مربیانی که ناظر فنی رقابت ها بودند، ما رشد قابل توجهی در مقایسه با اولین دوره مسابقات قهرمان کشوری و اوپن نداشتیم، همچنان یک سری از کشتی گیران ما بهتر از بقیه کار کردند و نفراتی چون خواهران دارابی، فاطمه نیکبخت، لیلا سیاووشی و پگاه سناور باز هم حریفان شان را شکست داده و اول شدند. تنها چهره جدیدی که توانست این بار اول گردد زهرا ابراهیمی بود و این نشان می دهد که استان های ما خیلی روی کشتی کلاسیک کار فنی انجام نداده اند و ما سال آینده باید خیلی روی بحث آموزش تمرکز داشته باشیم.

وی ادامه داد: البته جدا از سطح فنی رقابت ها، مسابقات کشوری شور و اشتیاق وصف ناپذیری را در بین دختران ایجاد نموده بود و مراسم اختتامیه هم خیلی منظم و باشکوه برگزار گردید و همه حسرت می خوردند که کاش روی سکو رفته بودند. اینکه کرمانشاه دوباره توانست قهرمانی اش را تکرار کند خیلی خوب بود، آنها خیلی خوب کار نموده بودند و از پایه درست عمل می نمایند. تهران و مازندران هم سال جاری خوب بودند.

منظمی با تاکید بر اینکه کار اصلی باید روی مربیان و بحث آموزش صورت بگیرد، گفت: مشکل اصلی ما این است که مربیان سری اول ما، خودشان کشتی گیر نبوده اند. بیشتر تمرکز ما روی همین هایی است که اکنون کشتی می گیرند و در سال های آینده به جمع مربیان خواهند پیوست. ما باید ابتدا مربیان خوبی داشته باشیم که بتوانند کشتی را به خوبی آموزش بدهند، بنابراین چند سال زمان می برد که ما بتوانیم به آن چیزی که ایده آل است، دست پیدا کنیم. سال آینده، سال آموزش است. ما 42 برنامه آموزشی برای مربیان و داوران در نظر گرفته ایم و کارگاه های آموزشی مختلفی خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 17 خرداد 1398 شناسه مطلب: 160

به "منظمی: رشد فنی خاصی نداشتیم، فقط یک چهره جدید قهرمان شد، سال 98 برای کشتی کلاسیک و آلیش بانوان سال آموزش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منظمی: رشد فنی خاصی نداشتیم، فقط یک چهره جدید قهرمان شد، سال 98 برای کشتی کلاسیک و آلیش بانوان سال آموزش است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید