نامه ترکان به ظریف برای تسهیل حضور سرمایه گذران داخلی در خارج از کشور

خبرنگاران: رئیس کمیسیون صادرات نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به نامه ترکان به ظریف برای تسهیل حضور سرمایه گذران داخلی در خارج از کشور گفت: دفتر صدور خدمات مهندسی در عمان نیز افتتاح می گردد.

نامه ترکان به ظریف برای تسهیل حضور سرمایه گذران داخلی در خارج از کشور

به گزارش خبرگزاری تسینم از مشهد مقدس، مرتضی سیف زاده صبح امروز دومین همایش ملی صادرات خدمات فنی و مهندسی که در اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی برگزار گردید گفت: سال گذشته در شورای مرکزی نظام مهندسی کمیسیون توسعه صادرات نظام مهندسی ارائه شد و به تصویب سازمان نظام مهندسی رسید.

وی با اشاره به اینکه دفتر صدور خدمات مهندسی در عمان نیز افتتاح می گردد اضافه کرد: کارگروه توسعه صادرات نظام مهندسی فعالیت های خود را تهران شروع نموده و به نظر می رسد تحولات حوزه نظام مهندسی در سراسر کشور شروع شده است.

رئیس کمیسیون صادرات نظام مهندسی ساختمان کشور توضیح داد: کارگروه کمیسیون صادرات نظام مهندسی اواخر بهمن ماه سال جاری در نمایشگاه قطر که ویژه بازی های جام جهانی برگزار می گردد حضور پیدا می نماید.

سیف زاده اعلام نمود: مذاکرات اگر به نتیجه برسد سرمایه گذاری در کشورهای دیگر و حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور رونق پیدا می نماید. صادرات خدمات فنی و مهندسی می تواند اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت نجات دهد.

وی با اشاره به اینکه قوانین حمایتی در حوزه جوایز صادراتی باید افزایش پیدا کند توضیح داد: اتاق های بازرگانی نیز می تواند تسهیلات بسیار زیادی را در اختیار مهندسان قرار دهد. یکی از مسائل دیگر در این زمینه صدور ویزا خاص برای اعضای سازمان نظام مهندسی کشور است.

سیف زاده توضیح داد: آقای ترکان در این زمینه نامه ای را برای دکتر ظریف برای برداشتن ویزا خاص سرمایه گذاران ارسال نموده اند و به زودی زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی و حضور سرمایه گذاران داخلی در خارج از کشور محقق می گردد.

ج

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 18 مهر 1398 شناسه مطلب: 374

به "نامه ترکان به ظریف برای تسهیل حضور سرمایه گذران داخلی در خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه ترکان به ظریف برای تسهیل حضور سرمایه گذران داخلی در خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید