ورزش بانوان کاشمری در زیرزمین های غیراستاندارد و بدون تهویه هوا

شهردار کاشمر گفت: متاسفانه بانوان کاشمری با جمعیت زیاد در زیرزمین هایی با ارتفاع 2.5 متر بدون تهویه هوا و غیراستاندارد ورزش می نمایند که نفس کشیدن به سختی انجام می گردد.

ورزش بانوان کاشمری در زیرزمین های غیراستاندارد و بدون تهویه هوا

به گزارش خبرنگاران، جعفرسلیمانی در نشست با روسای هیئت های ورزشی، خیرین و مدال آوران کشوری که با حضور معاون مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در امور شهرستان ها برگزار گردید، مطرح نمود: به همین دلیل دومین شهر بعد از مشهد در سطح استان خراسان هستیم که هدف گذاری 10 باب سالن ورزشی متوسط را در سطح شهر انجام دادیم.

وی ادامه داد: تاکنون دو باب سالن ورزشی به بهره برداری رسیده و یک سالن دیگر به زودی تکمیل و به بهره برداری می رسد، همچنین سالن مدیریت بحران را که دارای سه سالن ورزشی است، با 500 میلیون تومان هزینه صرفا برای بانوان تجهیز نموده ایم.

شهردار کاشمر همچنین اظهار کرد: در راستای تقویت ورزش و نشاط بانوان زمینی متروکه به مساحت 4 هکتار و ارزش ریالی حدود 400 میلیارد ریال که به محلی برای معتادان و خلافکاران تبدیل شده بود، به بهترین نحو و با دیوارهایی به ارتفاع 6 متر و محیطی کاملا محصور شده برای پارک بانوان بازسازی نمودیم.

وی بیان کرد: براساس هدف گذاری اجرا شده هزینه ای که در پارک بانوان صورت می گیرد 5 میلیارد تومان با 23 رشته ورزشی است که بعد از مشهد و حتی بهتر از آن این مجموعه فعالیت خود را شروع خواهد نمود.

شهردار کاشمر اضافه کرد: در حال حاضر مجموعه پارک بانوان 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و یک ثروت بسیار خوب فرهنگی ورزشی برای شهرستان خواهد بود.

وی گفت: 52 هزار جمعیت بانوان شهرستان کاشمر نیازمند مکانی امن بودند که با فراهم کردن این مکان فضا مناسبی به وجود خواهد آمد، از سویی ظرفیت ایجاد10 باب سالن هوازی در مجموعه پارک بانوان در زمینی به مساحت 1500 متر مربع به صورت طبقاتی پیش بینی شده است.

ورزش کاشمر صندلی واقعی خود را ندارد

در این جلسه معاون مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در امور شهرستان ها گفت: ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها می توانند در مکان های ورزشی که فضای کافی دارند اقدام به ساخت بنای تجاری نمایند تا مسائل اقتصادی هیئت های ورزشی و خود اداره برطرف گردد و از این طریق درآمد پایداری ایجاد گردد.

مجید صفایی مقدم کمبود فضای ورزشی را در کاشمر یکی از دغدغه های جدی ذکر کرد و اضافه کرد: اگرچه در همه کشور سرانه ورزشی با حد مطلوب فاصله دارد اما این میزان در کاشمر بیشتر است.

وی مطرح نمود: به رغم اینکه کاشمر پیشینه ورزشی بسیار خوبی دارد و در گذشته اکثر رشته های ورزشی با اسم کاشمر شناخته می شدند ولی در سال های گذشته از وضعیت مطلوب فاصله گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی کاشمر صندلی واقعی خود را ندارد، گفت: اداره ورزش و جوانان کاشمر در حوزه خیران باید فعالیت بیشتری داشته باشد بدون شک با اعتباراتی که ما می دهیم دردی از مسائل ورزش این شهرستان را دوا نخواهد نمود.

معاون مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در امور شهرستان ها اظهار کرد: به رغم اینکه درآمد اماکن ورزشی استان در سال قبل 4 میلیارد تومان بوده پیش بینی می گردد این میزان سال جاری به بیش از 8 میلیارد تومان برسد و با این وضعیت برای سه سال آینده مسئله ای نخواهیم داشت.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در انتها سال جاری سه شهرستان نمونه اعلام خواهند شد و یکی از این آیتم ها مستندسازی اقدامات است اما کاشمر در این بخش وضعیت خوبی ندارد.

بعضی اماکن ورزشی فرسوده و خطرآفرین هستند

در ادامه رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر گفت: از 48 هیئت ورزشی در شهرستان کاشمر حدود 40 هیئت فعال است که در مسابقات استان و کشوری حضور دارند.

محمد شایگان سرانه ورزشی شهرستان کاشمر را حدود یک متر بیان کرد و اضافه کرد: طی سال گذشته و سال جاری بیش از 5 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای تامین زیرساخت ها و توسعه اماکن ورزشی به خصوص در تکمیل طرح های عمرانی به ورزش شهرستان تخصیص یافت.

وی بیان کرد: اگرچه در سال های گذشته پروژه های نیمه تمام یکی از مسائل جدی بود، اما با همت نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان سالن ورزشی روستای قوژد بعد از 12 سال از بلاتکلیفی درآمد و سال جاری حدود یک میلیارد تومان برای تکمیل پروژه در اختیار پیمانکار گذاشته شد.

شایگان همچنین اضافه کرد: استخر آبگرم کاشمرکه از سال های گذشته بلاتکلیف بود سال جاری یک میلیارد و 60 میلیون تومان اعتبار به این پروژه تخصیص یافت و قول دادند سال آینده تکمیل گردد.

وی مطرح نمود: در روستای ایور بخش کوهسرخ سالن ورزشی که خیر اعتماد نموده و شناژ و سوله سالن را اجرا نموده بود اما به دلیل تخصیص نیافتن اعتبارت دولتی معطل مانده بود، سال جاری 650 میلیون تومان به پروژه اختصاص پیدا کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر گفت: متاسفانه شهرستان کاشمر در مقایسه با دیگر شهرها عقب ماندگی بسیار زیادی دارد که امیدواریم با همدلی و انسجام و یاری مسئولان بتوانیم مسائل را برطرف کنیم.

وی همچنین مطرح نمود: در سطح شهرستان کاشمر اماکن ورزشی فرسوده و بعضا خطرناک و خطرآفرینی با قدمت 50 تا 70 سال وجود دارد که بعضی از آن ها باید 20 سال قبل تخریب می شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 18 آذر 1398 شناسه مطلب: 542

به "ورزش بانوان کاشمری در زیرزمین های غیراستاندارد و بدون تهویه هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش بانوان کاشمری در زیرزمین های غیراستاندارد و بدون تهویه هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید