ورزش مرتب از 7 سرطان عمده پیشگیری می نماید

به گزارش بهترین مارکت، انجام مرتب حرکات ورزشی می تواند در کاهش خطر ابتلا به هفت نوع سرطان موثر باشد.

ورزش مرتب از 7 سرطان عمده پیشگیری می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، آنالیز ها نشان می دهد ورزش کردن احتمال ابتلا به هفت نوع سرطان مهم را کاهش داده و هر چه فرد بیشتر ورزش کند خطر کمتری او را تهدید می نماید.

پزشکان آمریکایی با ارزیابی اطلاعات مربوط به بیش از 750 هزار زن و مرد دریافتند که انجام حرکات ورزشی به میزان توصیه شده با کاهش چشمگیر خطر ابتلا به سرطان های پستان، روده، کلیه، کبد، رحم، میلوما و لنفوم غیر هاجکین مرتبط است.

پزشکان آمریکایی در دستورالعمل های خود انجام فعالیت های بدنی سبک برای مدت سه تا پنج ساعت در هفته را برای بزرگسالان یا فعالیت بدنی شدید برای مدت زمان یک تا سه ساعت در هفته را توصیه می نمایند.

ورزش برای بیماران سرطانی تحت درمان مفید است

محققان تاکید کردند هر چه فرد در مدت زمان توصیه شده سخت تر ورزش کند بیشتر محتمل است در برابر بیماری سرطان مصون باشد. به طور خاص خطر ابتلا به سرطان روده در مردان با انجام فعالیت های بدنی سبک و شدید به ترتیب حدود هشت و 14 درصد کمتر می گردد. همچنین سرطان پستان در زنان به ترتیب با کاهش شش و 10 درصدی همراه است.

به گزارش هلث دی نیوز، به گفته محققان در این آنالیز تایید نشده است که ورزش کردن به طور مستقیم خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد بلکه به وجود رابطه ای قوی بین ورزش کردن و کاهش خطر ابتلا به سرطان پی برده شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 بهمن 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 713

به "ورزش مرتب از 7 سرطان عمده پیشگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش مرتب از 7 سرطان عمده پیشگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید