وزیر خارجه قطر: بحران شورای همکاری خلیج فارس برنده ندارد

وزیر خارجه قطر گفت که بحران شورای همکاری خلیج فارس هیچ برنده ای ندارد.

وزیر خارجه قطر: بحران شورای همکاری خلیج فارس برنده ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در گفت وگو با شبکه سی ان ان گفت: از طریق مذاکره با عربستان پیشرفت اندکی در حل و فصل بحران در روابط شورای همکاری خلیج فارس محقق شده است.

وی افزود: این پیشرفت نتیجه حسن نیت از سوی همه طرف ها بوده است نه فشار خارجی.

وزیر خارجه قطر گفت: معتقدم که این بحران برنده ای ندارد و همه در این بحران ضرر می کنند. ما به دنبال راه چارهی هستیم که کرامت همه کشورها را حفظ کند.

آل ثانی در پاسخ به سؤالی درباره آمادگی قطر برای بررسی خواسته های سیزده گانه عربستان، امارات، بحرین و مصر از این کشور گفت: هیچگونه عقب نشینی در کار نخواهد بود. ما می خواهیم نگاهمان روبه جلو باشد. اما درباره این خواسته ها باید بگوییم که ما می خواهیم عدم تکرار آنچه رخ داده است تضمین شود. ما قبلا گفتیم و الان هم می گوییم که آماده بررسی همه چیز به جز مسائل مربوط به حاکمیتمان و امور داخلی کشورمان هستیم.

وزیر خارجه قطر درباره اینکه این بحران تا چه زمانی ادامه می یابد گفت: ما معتقدیم که همچنان در مرحله اول قرار داریم. حوادث زیادی طی دو سال و نیم گذشته رخ داده است و ما نیاز به مقداری وقت داریم تا بتوانیم اعتمادسازی کنیم.

وی گفت: همپیمانان خارجی قطر از اوضاع کنونی شورای همکاری خلیج فارس شاد نیستند و مذاکراتی که با عربستان اجرا شده در نتیجه فشار آنها نبوده است بلکه نتیجه حسن نیت دو طرف برای رسیدن به راه چاره سازنده بوده است.

وزیر خارجه قطر پیش از این گفته بود که کشورش مذاکراتی را برای حل بحران در روابط شورای همکاری خلیج فارس با عربستان آغاز کرده است و این در حالی است که برخی گزارش های رسانه ای نیز از سفر مخفیانه وی به عربستان حکایت دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 13 بهمن 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 669

به "وزیر خارجه قطر: بحران شورای همکاری خلیج فارس برنده ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه قطر: بحران شورای همکاری خلیج فارس برنده ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید