وزیر علوم: بندهای مورد اختلاف شیوه نامه انضباطی به نفع دانشجویان تفسیر شود

وزیر علوم گفت: موارد مورد اختلاف در شیوه نامه انضباطی تا زمان اصلاح برخی نواقص، بر اساس روح حاکم بر قانون اساسی و منشور حقوق شهروندی ابلاغ شده از سوی رئیس جمهوری به نفع دانشجویان تفسیر شود.

وزیر علوم: بندهای مورد اختلاف شیوه نامه انضباطی به نفع دانشجویان تفسیر شود

ایرنا نوشت: منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره اعتراض های اجرا شده به ابلاغ شیوه نامه انضباطی دانشجویان توسط وزارت خانه های علوم و بهداشت، تاکید کرد: هدف تدوین کنندگان این شیوه نامه، بهبود روند رسیدگی به پرونده های انضباطی در دانشگاه ها و حفاظت از حقوق قانونی دانشجویان است و مسئولان دانشگاه ها باید در روند رسیدگی به پرونده های انضباطی نهایت دقت را در حفاظت از حقوق دانشجویان به کار بندند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد نقدها و اعتراض های متعدد به این شیوه نامه، گفت: وزارت علوم از همه نقدها حتی تندترین آنها استقبال می کند. به طور طبیعی ممکن است این شیوه نامه نقاط ضعفی هم داشته باشد که باید با بهره مندی از نظر کارشناسان، دانشجویان و در گفت وگویی انتقادی که میراث نهاد دانشگاه است، مرتفع شود.

وزیر علوم ادامه داد: برای رصد مداوم نحوه اجرای این آیین نامه در 6 ماه نخست ابلاغ آن به سازمان امور دانشجویان ماموریت داده خواهد شد.

غلامی افزود: تا زمان اصلاح برخی نواقص، موارد مورد اختلاف در شیوه نامه انضباطی بر اساس روح حاکم بر قانون اساسی و منشور حقوق شهروندی ابلاغ شده از سوی رئیس جمهوری به نفع دانشجویان تفسیر شود.

وی اظهار داشت: هر چند تعداد دانشجویانی که درگیر مسائل انضباطی می شوند بسیار اندک است اما وزارت علوم در نظر دارد در هفته های آینده جلساتی را با کارشناسان امور حقوقی، انضباطی و نمایندگانی از دانشجویان منتقد شیوه نامه برای شناسایی و مرتفع کردن ایرادات آن برگزار کند.

پایان هفته گذشته، اعتراض هایی به شیوه نامه انضباطی سال 98 دانشجویان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر شد و معاونت حقوقی ریاست جمهوری از بررسی و اصلاح این شیوه نامه با همکاری تشکل های دانشجویی خبر داد. همچنین رئیس جمهوری در جلسه روز چهارشنبه هشتم آبان ماه هیات دولت به وزرای علوم و بهداشت تاکید کرد که با تشکل های دانشجویی برای حل این مسئله مراودات بیشتری داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 1 دی 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 570

به "وزیر علوم: بندهای مورد اختلاف شیوه نامه انضباطی به نفع دانشجویان تفسیر شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم: بندهای مورد اختلاف شیوه نامه انضباطی به نفع دانشجویان تفسیر شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید