وقتی مجری فاکس نیوز ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را به چالش می کشد

به گزارش بهترین مارکت، ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در برنامه زنده فاکس نیوز بر موثر بودن سیاست فشار حداکثری ترامپ علیه ایران تاکید داشت اما مجری این شبکه، نفوذ منطقه ای ایران را مغایر با این به اصطلاح کارایی دانست.

وقتی مجری فاکس نیوز ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را به چالش می کشد

مورگان اورتاگس شامگاه چهارشنبه به وقت محلی در گفت وگو با تلویزیون فاکس نیوز با طرح اتهام زنی های دوباره علیه ایران ادعا کرد: سیاست دولت ترامپ در قبال ایران موثر بوده و به خوبی در حال پیشرفت است.

وی بدون اشاره به تروریسم مالی علیه مردم ایران، نقض آشکار قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد و خروج یکجانبه آمریکا از برجام در حالی که ایران به آن پایبند بود، مدعی شد واشنگتن هر بار به سمت ایران دست دیپلماسی دراز می نماید، ایران به اقدام تحریک آمیز دست می زند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود اضافه نمود : سیاست فشار مالی ما به خوبی در حال جواب دادن است و ما به ایران گفته ایم که فکر ننمایند صبر راهبردی ما به دلیل ضعف است.

للند ویترت مجری فاکس نیوز در حالی که لبخندی تمسخرآمیز و ناباورانه بر لب داشت، گفت: من نمی فهمم چطور این سیاست فشار حداکثری به خوبی جواب داده و در حال پیشرفت است، اما همزمان، به قول خودتان در برابر دست دراز دیپلماسی شما، ایران آن را رد می نماید.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: از زمان خروج ما از برجام، ایران این هزینه را می پردازد. سیاست ما خیلی خوب جواب می دهد. این سیاست ما جواب داده است .

اورتاگس بدون در نظر دریافت خشم ناشی از کشتار 25 نیروی عراقی و نقض آشکار حاکمیت دولت عراق در حمله به مقر نیروهای مردمی این کشور توسط نظامیان آمریکایی مدعی شد کسانی که به سفارت آنها در بغداد حمله نموده اند از نظر او تروریست هایی هستند که سازمان یافته، آموزش دیده و مجهز شده اند.

وی ادامه داد آنها معترضان با خواسته های مشروع! نبوده اند و البته هیچ توضیحی نداد که از نظر او و مقامات بالادستی وی، خواسته های مشروع چه معنایی دارد و آیا اعتراض به تجاوز آشکار، نقض حاکمیت و کشتار عراقی ها، خواسته مشروع محسوب می گردد یا خیر.

ادعای سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره موثر بودن سیاست فشار حداکثری به ایران در حالی مطرح می گردد که بسیاری از ناظران تاکید دارند، این سیاست شکست خورده است و آمریکا نتوانسته به هدف خود یعنی انزوای ایران دست یابد.

روز دوشنبه نیروهای آمریکایی پایگاه نیروهای حشد الشعبی در شهر مرزی القائم در استان الانبار عراق را بمباران کردند که در اثر این حمله 25 نفر از رزمندگان به شهادت رسیده و بیش از 50 نفر نیز مجروح شدند.

مقامات آمریکایی پس از این حملات، در ادعاهایی عملیات نظامی انجام شده را در واکنش به اقدامات ایران در عراق توصیف کردند.

در اعتراض به این حملات روز گذشته اقشار و گروه های مختلف مردمی عراق در مقابل سفارت آمریکا تجمع و اعتراض خود را اعلام کردند.

پس از این اعتراض ها، رییس جمهوری و وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی جداگانه مدعی شدند که اعتراضات اتفاق افتاده در مقابل سفارت آمریکا از سوی ایران طراحی و اجرا شده است.

متعاقب این اتهام زنی ها، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران کاردار سوییس به عنوان حافظ منافع آمریکا را احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات جنگ طلبانه و ناقض منشور ملل متحد مقامات آمریکایی به حافظ منافع آن کشور ابلاغ کرد.

محسن بهاروند دستیار وزیر امور خارجه در نشست احضار کاردار سوییس از حافظ منافع آمریکا خواست که علاوه بر اعلام اعتراض ایران به آمریکا این پیغام را به آنها برساند که کشور عراق یک کشور مستقل است و مردم عراق نیز مردمی آزادیخواه، استقلال طلب و شرافتمند هستند.

بهاروند توضیح داد: ارتش آمریکا بدون ارائه کوچک ترین شواهدی در خصوص مقصر بودن آنها حداقل 25 نفر از جوانان ملت عراق را به شهادت رسانده و تعداد بی شماری را مجروح نموده است.

دستیار وزیر امور خارجه همچنین گفت: طبیعتا مردم عراق به کشوری که سرزمین آنها را اشغال نموده و جوانان آنها را می کشد، واکنش نشان می دهد. آمریکایی ها حتی دو نقطه را همزمان در سوریه بمباران نموده اند که نشان می دهد به دنبال اهداف دیگری هستند و بهانه جویی می نمایند.

بهاروند توضیح داد: مقامات آمریکایی بهتر است دست از فرافکنی برداشته و بی دلیل به کشور ما اتهام نزنند.

در این احضار به کاردار سوییس گوشزد شد که ایران کشوری جنگ طلب نیست ولی در مقابل هیچ تهدید و هر اقدام نابخردانه ای هم دست بسته نیست و با تمام قدرت از خود دفاع می نماید. دولت آمریکا به جای اتهام زنی بی مورد به دیگران باید یاد بگیرد چگونه با ملت های دیگر حرف بزند و دست از اشغالگری بردارد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 اسفند 1398 گردآورنده: behtarinmarket.org شناسه مطلب: 730

به "وقتی مجری فاکس نیوز ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را به چالش می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی مجری فاکس نیوز ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را به چالش می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید