پروژه های آبخیزداری شهرستان کنگان به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگاران، فرماندار شهرستان کنگان صبح سه شنبه در آئین افتتاح پروژه های آبخیزداری شهرستان کنگان گفت: کوشش های گسترده ای در راستای توسعه زیرساخت های شهرستان کنگان انجام شده است.

پروژه های آبخیزداری شهرستان کنگان به بهره برداری رسید

فتح الله نوروزی با اشاره به اهمیت بسیار بالای اجرای طرح های آبخیزداری، اعلام نمود: از فعالیت های حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در این شهرستان حمایت لازم را خواهیم داشت. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کنگان گفت: این پروژه که در بالادست حوزه آبخیز کنگان و بنک واقع گردیده است از اعتبارات ملی سال 96 بوده که اعتبار آن 13 میلیارد ریال است.

وی اعلام کرد: این دو سازه که با ارتفاع هشت و شش متر است شامل چهار هزار و 230 متر مکعب عملیات سنگ و سیمان است و حجم استحصال آب جمعا 600 هزار متر مکعب است.

علیرضا منصوری اضافه نمود: اهداف شاخص از اجرای این پروژه جلوگیری از هدر رفت سیلاب و افزایش ظرفیت نفوذ پذیری حوزه، جلوگیری از بروز خسارات ناشی از سیل و کنترل بخشی از رسوبات خروجی از حوزه و تثبیت بستر آبراهه ها است.

وی ادامه داد: سه پروژه جدید آبخیزداری نیز با اعتبار بالغ بر 33میلیارد ریال با ارتفاع هشت و 12 و شش متر توسط اداره منابع طبیعی در هفته دولت امسال کلنگ زنی و آغاز بکار می نماید.

منصوری اضافه نمود: مساحت حوزه آبخیز کنگان و بنک 13 هزار و 627 هکتار بوده که بیشترین ارتفاع منطقه هزار و 390 متر و کمترین ارتفاع معادل 12 متر از سطح دریا است. از نقطه نظر تقسیمات هیدرولوژیک کل کشور محدوده مطالعاتی جزء حوزه آبخیز خلیج فارس است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 14 آبان 1397 شناسه مطلب: 69

به "پروژه های آبخیزداری شهرستان کنگان به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های آبخیزداری شهرستان کنگان به بهره برداری رسید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید